PIRKTI BILIETUS

Pagal lietuvių liaudies pasakas

Premjera 2011 m. kovo 26 d.

Scenarijaus autorius ir režisierius Rimas DRIEŽIS
Dailininkas Marius JONUTIS
Muziką sukūrė ir parinko Faustas LATĖNAS
Videoanimacijos autorius Algimantas DRIEŽIS
Vaidina Elvyra PIŠKINAITĖ, Lijana MUŠTAŠVILI

Trukmė 0:45 min.

„Aukso obelėlė, vyno šulinėlis“ – viena iš gražiausių ir populiariausių lietuviškų pasakų. Tai stebuklinga istorija apie Pamotės engiamą Našlaitę. Kaip ir kiekvienoje tokio tipo pasakoje, čia apstu blogio keliamų kliūčių: nedorėlė ragana kartu su savo dukromis kankina mergelę skirdama neįveikiamas užduotis, tačiau gėris, padedamas stebuklingų jėgų, galiausiai laimi ir Našlaitę pasakos pabaigoje išlaisvina bei veda jaunas Karalius.

Spektaklio kūrėjams šiame pastatyme imponuoja galimybė panaudoti vaizdo teatro formas, kurios labiau priklauso kino menui, nei teatrui. Nors pasakoje nemažai liaudies dainų ir eiliavimo, spektaklyje pasakojimas kuriamas labiau vaizdais. Žiūrovai regės tokias įvairias dar nuo Antikinės Graikijos laikų populiarias vaizdinio teatro priemones kaip panoramas, mirioramas, diaoramas, taumatropą, laterna magica, mirioramines kortas, taip pat – šešėlių teatrą.

Vilniaus teatras „LĖLĖ“ įsikūręs sostinėje, pačiame Vilniaus senamiestyje. „Lėlės“ teatre vaidinami spektakliai, sukurti pagal lietuvių ir pasaulio tautų pasakas, taip pat žinomų lietuvių ir užsienio autorių kūrinių vaikams motyvais. Teatre kuria įvairūs menininkai, ieškantys vis naujų teatrinių formų, taip pat „Lėlėje” kuriami lėlių ir dramos vaidinimai suaugusiems pagal nacionalinę dramaturgiją ir pasaulinės literatūros klasiką.

Organizatorius: Klaipėdos lėlių teatras, VšĮ