PIRKTI BILIETUS

Premjera 2016

Pagal Bertoldą Brechtą
Režisierius Oskaras Koršunovas

Vaidina: Karolis Vilkas, Žygimantė Jakštaitė, Kęstutis Cicėnas, Viktorija Žukauskaitė, Greta Petrovskytė, Lukas Malinauskas, Oskar Vygonovski, Artiom Rybakov, Kamilė Petruškevičiūtė

Trukmė 1.40 (be pertraukos)

Bertoldo Brechto pjesė „Miesčioniškos vestuvės“ kalba apie visuomenės moralinį dviveidiškumą. Nors iš esmės viskas sukasi apie paaiškėjusį nuotakos skaistybės praradimą iki vestuvių, spektaklyje kalbama plačiau. Ne tik apie dviveidišką moralę ir skaistybę, bet ir apie papročių suirimą, absurdišką deformaciją to, kas kadaise buvo labiausiai sakralūs dalykai žmogaus egzistencijoje: vestuvės, laidotuvės, kosmogoninio ciklo pajautos ir šventimo tradicijos.

Atveriama ir itin lietuviška specifika. Tai kaimo žmogaus, ateinančio gyventi į miestą, sutrikimas, nesugebėjimas tapti vadinamuoju miesčioniu ir visiškas vienaip ar kitaip jam įtaką darančių globalizacijos procesų nesuvokimas. Žinoma, visų pirma tai yra gera komedija, lyg veidrodis atsukta į mus ar mūsų artimuosius. Čia galime pasijuokti ne tik iš savęs, bet ir iš kaimyno, o būtent ši tradicija pas mus yra nemirtinga. Bet koks juokas yra gerai, jeigu jis nekyla iš pykčio.

Spektaklis itin atviras, jame daug improvizacijos. Į jį vis įtraukiamos naujausios visuomeninės ir politinės aktualijos, todėl jis nuolat kinta. Spektaklis atviras žiūrovui. Taigi, jis niekada nesikartoja ir kiekvieną kartą būna vis kitoks. Tad jei jums patiks ši dionisija su lietuviška balta mišraine, galite drąsiai eiti vėl ir vėl.

Spaudoje:

Sankt Peterburgo kritikai apie Oskaro Koršunovo „Vestuves“ (Menufaktura.lt)

© Tomas Ivanauskas