Atšauktas liepos 18 dienos spektaklis „Varovai“.
Bilietus galima grąžinti iki rugpjūčio 1 d. toje pačioje kasoje, kurioje pirkote. Internetu pirktus bilietus galima grąžinti savo paskyroje 
www.tiketa.lt.

Kilus klausimams, kreipkitės el. p.: ruta@kldt.lt arba telefonu: +370 659 07931
Būkime saugūs ir sveiki. Lauksime jūsų sugrįžtant.


Premjera 2021 07 17

Pagal David Farr pjesę „Medžioklė“

Režisierius Elmārs Seņkovs
Scenografas Reinis Suhanovs
Kompozitorius Edgars Mākens
Šviesų dailininkas Mārtiņš Feldmanis
Scenarijaus adaptacijos autorė Rasa Bugavičute-Pēce
Režisieriaus asistentas Marius Pažereckas

Vaidina:

Lukas – Darius Meškauskas
Martynas – Jonas Viršilas
Miglė – Eglė Barauskaitė
Tadas – Vaidas Jočys
Gintautas – Liudas Vyšniauskas
Paulina – Jolanta Puodėnaitė
Virginija – Regina Šaltenytė
Rytis – Linas Lukošius
Romas – Jonas Baranauskas
Vladekas – Mikalojus Urbonas
Dimonas – Karolis Maiskis
Paulius – Igoris Reklaitis
Gintauto žmona, Petro mama – Justina Vanžodytė

Trukmė 3.00 (su pertrauka)

Režisierius Elmaras Senkovas (Elmārs Senkovs) jau pažįstamas Klaipėdos žiūrovams – 2018 m. režisavo spektaklį „Mama Drąsa“. Šis spektaklis pelnė net du „Auksinius scenos kryžius“: už geriausią režisūrą apdovanotas Elmārs Seņkovs, o „Geriausio pagrindinio vaidmens dramos aktoriaus“ nominaciją už Mamos Drąsos vaidmenį pelnė Darius Meškauskas.

Spektaklis „Varovai“ paliečia labai jautrią temą – mažo miestelio mokytojas yra apkaltinamas seksualine prievarta prieš vaiką. Bet vaiko kaltinimas yra melagingas. „Pamenu, kai pirmą kartą mačiau filmą – patyriau didelį emocinį šoką. Mane pribloškė supratimas, kaip lengva sunaikinti visiškai nekaltą žmogų. Manau, kad pasaulyje daug neteisingai apkaltintų žmonių vien dėl to, kad jie kažkam buvo nepatogūs, – pasakojo E. Senkovas. – Šis spektaklis bus rimtas pokalbis su žiūrovais. Noriu pabrėžti, kad šis spektaklis ne apie pedofiliją – jis apie tai, kad mums neužtenka meilės. Vengiame akistatos su savimi, nenorime sau pripažinti, kad kenčiame – lengviau išsilieti ant kitų. Lengviau patikėti melu nei sau pripažinti tiesą. Kokios yra visuotinės nemeilės pasekmės? Mes kaip varovai medžioklėje į kampą įgename mums nepatogius, nereikalingus žmones.“

„Varovai“ – spektaklis apie žmogaus gebėjimą būti žiauriu, ypač tuomet, kai jis pasireiškia bendrų visuomenės susitarimų rėmuose, mažoje bendruomenėje, kurioje taip nesunku įvyti auką į kampą. „XXI a. teisė kertasi su emocijomis. Ar mes, žmonės, turime teisę ką nors nuteisti? Ar žinome, kas yra tiesa? Jei žmogus nužudo žudiką – ar jis tampa žudiku? Ar gerai, kad 77 žmones pražudęs Andersas Breivikas sėdi patogiame kalėjime? Tai sunkūs, nejaukūs klausimai. Gal dėl to ir reikia spektaklio, kad galėtume juos kelti. Nenoriu teikti atsakymų – tiesiog rodau problemą“, – sako spektaklio režisierius E. Senkovas. „Varovai“, jo teigimu, taip pat kalbės apie šeimos ir nedidelio miestelio bendruomenės mikrokosmosą bei jame gimstančius baimės demonus. „Mažose bendruomenėse reikia laikytis kartu. Mūsų mažai, dėl to turime būti stiprūs, o stiprūs būsime tik būdami kartu – gal tai viena iš priežasčių, kodėl mažose šalyse toks gyvas nacionalizmas, ksenofobija. Šia prasme pjesės pasaulis atliepia mūsų šalių – tiek Latvijos, tiek Lietuvos – mikropasaulį“, – svarstė E. Senkovas, paliesdamas dar vieną jautrią temą – mažų visuomenių iš anksto užimamą gynybinę padėtį, nuolatinę priešų paiešką tarp tų, kuriuos laiko svetimais.

E. Senkovas studijavo Latvijos kultūros akademijoje pas legendinę latvių režisierę Māra Ķimele (Klaipėdos dramos teatre 2016 m. ji pastatė Augusto Strindbergo dramą „Tėvas“, o 2019 m. spektaklį pagal Jean Anouilh dramą „Antigonė“). Dabar jis vienas žymiausių šiuolaikinių Latvijos teatro režisierių, jo spektakliai nuolat pelno svarbiausius Latvijos teatro apdovanojimus.