PIRKTI BILIETUS

Režisierė – Saulė Degutytė
Kostiumų dailininkė – Ligita Skukauskaitė
kompozitorė – Juta Pranulytė
Vaidina – S. Degutytė ir Saulius Čėpla
Konsultantas – D. Jokūbaitis

Spektaklyje naudojami istoriko ir publicisto Gedimino Kulikausko vaikų auditorijai parašyti tekstai apie karalių Mindaugą, Žalgirio mūšį ir Barborą Radvilaitę.

 

Trukmė 45 min.

 

“…šššššš, tyliau! Nori sužinoti sekretą… Ką? Kokį? Ogi apie paslaptingąją šventojo Kazimiero ranką bei didžiąją Žygimanto ir Barboros meilę, kunigaikščio Mindaugo karūną ir… Žalgirio mūšį ant stalo! Taip, taip, ant stalo!”

Spektaklio metu atsiskleis 4 Lietuvos istorijos asmenybės ir epizodai: karalius Mindaugas, Žalgirio mūšis, Barbora Radvilaitė ir šv. Kazimieras. Vaikai patyrinės savo krašto, o kartu – ir dailės istoriją. Svarbios ir kasdienės, mūsų akimis žvelgiant, egzotiškos praėjusio laiko žmonių buities gyvenimo detalės – ką miestiečiai valgė, kaip rengėsi, kokie vyravo viešojo gyvenimo ritualai, kaip pramogavo.

Šiuolaikiniai vaikai nežino, kas yra „sekretai“. S. Degutytė sako: „Mano vaikystės laikais mergaitės kurdavo „sekretus“ (paslaptis). Lauke, prie tvorelės, kur nelabai žmonės vaikšto, „paslaptingoje vietoje“ pražarstydavome žemę, padėdavome gražų, blizgantį saldainio popieriuką (sovietmečiu retenybė!) arba – sudžiovintą gėlytę, ant viršaus – stikliuką. Parodydavome geriausiai draugei, kuri turėdavo „paslapties“ niekam neišduoti. Deja, po kelių dienų kita mergaitė džiugiai šaukdavo: „O aš žinau, kur tavo „sekretas“!“ Taigi – išdavystė! Visai kaip Mindaugo laikais! Ne rožėmis klotas buvo didžiųjų valstybės vyrų gyvenimas… „Sekretai“ atskleis ir mūsų, ir Lietuvos istorijos vaikystę. Bet datų vaikams į galvą nekalsime. Svarbiausia – suvokti, kodėl įvyko vienas ar kitas istorinis įvykis.