Pagal Bernard Shaw pjesę

„American Drama Group Europe“, bendradarbiaujanti su „TNT Britain“ teatro trupe, jau 10 metus keliauja į Baltijos šalis ir rodo spektaklius gimnazistams ir studentams. Š. m. vasario 11 d. rodėme spektaklį „Romeo and Juliet“ pagal V. Šekspyro pjesę Lietuvos rusų dramos teatre, Vilniuje. Taip pat ir 2018 m. lapkričio 7 dieną, Kaune. Visi bilietai buvo išparduoti!

Šį kartą atvykstame su šiltu ir juokingu muzikiniu spektakliu „Pygmalion“ (geriau žinomu dėl adaptuoto filmo versijos „Mano puikioji ledi“) ir į Klaipėdą! Spektaklis labai tinka mokiniams nuo 14 metų ir studentams!

Pjesė „Pigmalionas“ yra anglų (ir airių) draminės literatūros šedevras. Dramaturgas Bernardas Šo tyrinėja sudėtingas gyvenimo temas su trupučiu humoru ir dideliu nuoširdumu. Profesorius Higinsas yra ir moterų neapkentėjas, ir bukas tiesos ieškotojas šiame veidmainystės bei aukštuomenės snobiškumo pasaulyje. Jo pastangos transformuoti vargingą gėlių pardavėją, Elizą, į aristokratę baigiasi dvejopai: triumfu ir asmenine nelaime. Mat viengungis profesorius pradeda jausti romantiškus jausmus savo studentei, o ji pralenkia net patį mokytoją, kai supranta ne vien visuomenės bet ir moters rolę šioje visuomenėje. Eliza yra nuostabi veikėja, protofeministė mizoginijos laikais ir kovotoja už lygias teises. Jai nereikia kūlversčiais verstis per kitus, kad laimėtų, Elizai pakanka šypsotis ir kiti atsidėkoja taip pat.

Iš tikrųjų, pjesėje moterys vaizduojamos protingesnės, o vyrai – kvailesni. Šiuolaikiniame pasaulyje su „#Metoo“ judėjimu, šis spektaklis aktualesnis nei bet kada.

„TNT Theatre“ režisieriaus, Paul Stebbings, sukurtas spektaklis išsiskiria tuo, kad scenarijaus sunkūs ir ilgi monologai pakeičiami į dinamišką ir pilną veiksmo socialinę komediją. Muzika bei šokis sukuria prieinamą spektaklį jauniesiems žiūrovams. Pjesėje žodis transformuojamas į veiksmą scenoje, o žiūrovai lieka apstulbinti nuo juoko, meilės, kvailybės ir išminties.

Po šimto metų, kai B. Šo parašė „Pigmalioną“, pasaulis pasikeitė, nes mūsų moralinės vertybės skiriasi. Pjesė ne vien tik atspindi šį virsmą su sąmoju, bet taip pat buvo ir to virsmo dalis. Ne veltui tai lieka viena iš populiariausių draminių kūrinių nuo V. Šekspyro laikų.

YouTube klipas | Daugiau informacijos

Rezervuoti bilietus lengva! Siųskite el. laišką adresu gma@adg-europe.com nurodydami:

  1. datą ir vietą;
  2. mokinių grupės skaičių.

Tada gausite patvirtinamąją sąskaitos-faktūrą, kuri bus Jūsų oficialus bilietas.

Mokėjimo būdai:

  1. banko pavedimu;
  2. grynaisiais kasoje prieš spektaklį.

Rezervuokite bilietus, kuo anksčiau. Ši komedija jau buvo aplankiusi Lietuvą 2010 metais ir sulaukė didelės sėkmės!

Trukmė: 1 val. 40 min.

Organizatorius: AMERICAN DRAMA GROUP