PIRKTI BILIETUS

Premjera 2019 m.

Cirko spektaklis su gyva muzika ekologijos tema

Scenoje: Hege Eriksdatter Østefjells, Karoline Aamås, Love Kjellsson

Koprodiuseriai ir finansuotojai: Circus Xanti, Mari Stoknes, Emma Laule, Ilona Jäntti (Ilmatila), R.E.D, Sundsvalls Kommun, Swedish Arts Council (Kulturrådet), Subtopia, Jatka78

Trukmė 60 min.

Gyvos muzikos ir tyrinėjančio cirko spektaklis „Plast“jautriai ir jaudinančiai atveria didybės, saiko ir ramybės karalystes.

Lėtas, jautrus ir labai intymus darbas nemoralizuojamai kalba ekologijos tema. Menininkai daug dėmesio skiria detalėms ir paprastoms medžiagoms – ledui ir virvei – į kuriuos sutelktas žiūrovų dėmesys iki pat spektaklio pabaigos.

Stebuklingai kaip jūra banguojantis plastikas. Mirgančiu šydu jį liečianti šviesa. Į plastiką suvyniotas kūnas, besiliejanti muzika. Virve lipantys ir besisukantys kūnai, žongliruojantys ledo gabalais ant galvų.

Spektaklis kelia klausimus: Ar balansas bus pažeistas? Ar įsiklausysime vienas į kitą?

ENT yra menininkų kolektyvas, dirbantis su muzika ir cirku, kuriantys jautrius tarpdiciplininius spektaklius. Trupė laikosi  atvirumo, sąžiningumo ir paprastumo principų, kuria rūpindamiesi gamta.

Jaučiu, kaip ant kaktos tirpsta ledas. Šoku su plastiku, kuris užlieja vandenynus. Aš laikau tavo kūno svorį ant rankų, o tavo balsas užpildo mane visą. Man baisu, bet aš ne vienas. Mes esame čia dabar. Kartu.

Šviesa ir tamsa.

Garsas ir tyla.

“Tai galėtų būti tirpstančių ledynų įvaizdis, susijęs su diskusijomis apie klimatą, tačiau taip pat – tai gali atspindėti pokyčius, šaltumą, grožį ir daug daugiau. Love Kjellsson gyva smuiko ir sintezatoriaus muzika, dainavimu įrėmina vaizdą –  svajingu, taip pat šiek tiek atviru, primityviu ir nesenstančiu tradiciniu garsu.”

-Sundsvalls Tidning 2019 10 31