PIRKTI BILIETUS

Spektaklis lietuvių kalba su angliškais titrais.

„Mama Drąsa“

 Premjera 2018 05 30

Pagal Bertoldą Brechtą

Režisierius Elmārs Seņkovs (Latvija)
Dramaturgė Rasa Bugavičute-Pēce
Scenografas Reinis Suhanovs (Latvija)
Kompozitorius Edgars Mākens (Latvija)
Vaizdo projekcijų autorius Rimas Sakalauskas
Režisieriaus asistentas Vaidas Jočys

Vaidina: Darius Meškauskas, Karolis Maiskis, Justina Vanžodytė, Donatas Švirėnas, Liudas Vyšniauskas, Renata Idzelytė, Vaidas Jočys, Aurimas Pintulis, Jonas Baranauskas, Mikalojus Urbonas, Jonas Viršilas, Linas Lukošius, Marius Pažereckas.

Bertoldas Brechtas (Bertold Brecht) (1898-1956) – vokiečių rašytojas, teatro kritikas, režisierius. Autorius pjesę „Motušė Kuraž ir jos vaikai“ rašyti pradėjo 1938 m., kai fašistinė Vokietija jau atvirai ruošėsi karui. Veiksmas vyksta XVII a., kai vyko Trisdešimties metų karas. Pagrindinė herojė Ana Firling, vadinama motuše Kuraž (pranc. „drąsa“), yra markitantė, t. y. maisto ir gėrimų pardavėja. Karas yra pagrindinis jos pajamų šaltinis. Motušė Kuraž taip pat yra motina, nenorinti, kad jos vaikai žūtų karo ugnyje. Tačiau motinystė ir karas – nesuderinami. Motušė Kuraž praranda savo vaikus…
Režisierius Elmārs Seņkovs (Latvija) naudojasi B. Brechto siužetu, suteikdamas spektakliui dokumentinį atspalvį ir priartindamas jį prie šiandieninės situacijos – o kartu ir išsaugodamas brechtišką dvasią ir jo kūrybos principus.