PIRKTI BILIETUS

Premjera 2018 m. birželio 30 d.

Spektaklis visai šeimai

Spektaklio režisierius, aktorius ir dailininkas Linas Zubė
Vaizdo projekcijų autorė Angelina Furmaniuk-Savickienė
Kompozitorius Algirdas Zigmantas

Trukmė 0:45 min.

Spektaklis pasakoja Lietuvos aviacijos pradininko, konstruktoriaus, filosofo, išradėjo, gyvenusio XIX a. pirmoje pusėje, Aleksandro Griškevičiaus istoriją, kviečiančią siekti dangaus – nebijoti kurti to, kas šiandien regisi neįmanoma.

„A. Griškevičius buvo keistuolis konstruktorius – vietoje to, kad dirbtų, uždirbtų ir džiaugtųsi, jam norėjosi skraidyti. Tačiau spektaklyje – pristatau ne vien išradėjo istoriją, pasakoju visą aviacijos vystymosi kontekstą – nuo pat priešaušrio iki A. Griškevičiaus sukonstruotos skraidymo priemonės – Žemaičių garlėkio. XIX a. pradžios inovacijos dabar atrodo labai stimpankiškai!“ – sakė spektaklio sumanytojas L. Zubė.

Vaidinime istorinis pasakojimas virsta alegorija, ieškoma žmogaus noro skristi, pakilti į dangų, atsiplėšti nuo žemės priežasčių.

„Tai spektaklis ne apie konkrečius įvykius ar orlaivius, o apie idėją – kaip neprarasti vilties, tikėjimo savo svajone, o juk net ir praradęs jį, tampi trąša tęsiančiam tavo darbus. Net ir sudegusi idėja tampa pagrindu tolimesniems atradimams“, – pasakojo režisierius.

Šeimos teatras „Lino lėlės“ oficialiai įkurtas 2012 m. vasario mėnesį, bet savo veiklą pradėjo anksčiau – 2011 m. rugsėjo 9 d., kai pakvietė į premjerą „Vilkas ir ožiukai“. Teatro įkūrėjas – universalaus talento, plataus aktorinio diapazono lėlininkas Linas Zubė. Jo, kaip pagrindinio aktoriaus, vardas sieja legendinį KU lėlių teatrą „KU- KŪ“ (1992 m.) ir šiandien gerai žinomą Klaipėdos lėlių teatrą. Režisierė, dramaturgė, dailininkė Jūratė Januškevičiūtė paklausta, koks yra jos lėlininko idealas, atsakė: „Linas Zubė. Jis dingsta lėlėje. Ir verkia, kalba, jaučia lėlė, o ne jis. Tas atsidavęs lėlininkas – vaikiškumo ir išminties, akrobato ir filosofo, tragiko ir komedianto lydinys“.

Organizatorius: Klaipėdos lėlių teatras, VšĮ