Gerbiami lankytojai, sekame naujausius LR Vyriausybės nutarimus dėl visuomenės saugumo užtikrinimo ir atšaukiame spektaklius nuo spalio 29 d. iki gruodžio 17 d. 
Turintiems bilietus į spektaklius nuo lapkričio 12 d. iki gruodžio 17 d. bilietų grąžinimo terminas – dvi savaitės nuo neįvykusio spektaklio. 
Pinigus už įsigytus bilietus galite susigrąžinti kasose, kuriose pirkote arba internetu. Jei bilietus įsigijote teatro kasoje, rašykite el. p.: info@tiketa.lt, nurodykite bilietų Nr., vardą, pavardę ir banko sąskaitos nr., į kurią norite, kad būtų grąžinti pinigai.
Jei nutarsite pinigų nesusigražinti – tariame ačiū už investiciją į kultūrą.

Kilus klausimams, kreipkitės el. p.: lina@kldt.lt arba telefonu: +370 659 07931
Būkime saugūs ir sveiki. Lauksime jūsų sugrįžtant.


Premjera 2019 09 13

1 dalies tragikomedija

Pjesės autorius August Strindberg
Iš švedų kalbos vertė Stasys Sabonis

Režisierius pedagogas Darius Meškauskas
Dailininkė Patricija Vytytė
Muzika Nikiforas Shalaevas
Šviesų dailininkas Artūras Lepiochinas
Režisieriaus asistentas Vaidas Jočys

Vaidina:
Adolfas – Tomas Šečkus
Teklė – Iveta Raulynaitytė
Gustavas – Mantas Barvičius

Trukmė 1 val. 20 min. (be pertraukos)

„Kreditoriai“ – tai natūralistinė tragikomedija, persmelkta asmeniniame gyvenime autorių kamavusios paranojos ir mizoginijos (misos ‘neapykanta’ + gunê ‘moteris’). Ši pjesė laikoma vienu stipriausių autoriaus kūrinių. Pjesėje veikia trys pagrindiniai personažai: dailininkas Adolfas, jo žmona Teklė ir mirusių kalbų mokytojas Gustavas. Teklė išvyksta keletui dienų į susirinkimą ir palieka savo vyrą Adolfą kurorte kurti ir ilsėtis vieną. Viešbutyje Adolfas susipažįsta su kitu poilsiautoju – Gustavu. Vyriška kompanija grąžina Adolfui seniai prarastą pasitikėjimą savimi. Gustavas įkvepia jam gyvybės, naujų minčių bei priverčia atsimerkti ir pažvelgti į savo gyvenimą kritišku žvilgsniu. Adolfas, kamuojamas minties, jog jųdviejų meilė su Tekle yra tik išnaudojimu paremta fikcija, kelia maištą prieš savo grįžusią žmoną ir reikalauja tiesos. Bet po ilgų manipuliacijos ir melo pilnų metų skolą tiesai susimokėti privalo visi. Pats Strindbergas pjesę apibūdino, kaip brandžiausią savo darbą.

Trys jauni aktoriai ir naujokai Klaipėdos dramos teatre Tomas Šečkus, Mantas Barvičius ir Iveta Raulynaitytė, vedami dėstytojo ir garsaus Lietuvos teatro ir kino aktoriaus Dariaus Meškausko, šiame spektaklyje atkleidžia keršto temą. Kas turi imtis bausmės už neteisybę – aš ar Dievas? Ar keršydamas galiu pasiekti teisybę? Ir ar kerštas nėra tik dar didesnis blogis?

„padarytos kaltės, užsitrauktos skolos ten kažkur įrašytos! Ir kreditoriai anksčiau ar vėliau tų skolų ateis. Mes nekalti, bet mes atsakome! Nekalti prieš tą, kurio nėra, bet atsakome prieš save ir savo artimuosius.“ – ištrauka iš A. Strindbergo pjesės „Kreditoriai“

Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso paslaugų rinkinį.

Foto: Kemel photography