PIRKTI BILIETUS

Režisierius: Vidas Bareikis
Vaidina: Ainis Storpirštis, Vilma Raubaitė, Valentinas Novopolskis, Rokas Petrauskas, Šarūnas Zenkevičius, Kęstutis Cicėnas, Vainius Sodeika, Dovydas Stončius, Mantas Zemleckas

Trukmė: 3 val. 30 min.

Pagal klasikinio rašytojo Alberto Kamiu pjesę sukurtas spektaklis „Kaligula“ pačių autorių dar įvardijamas kaip kolektyvinis išgyvenimas. Tai drąsus, šokiruojantis ir glaudų ryšį su žiūrovu turintis vaidinimas. „Saugumo stoka – štai kas verčia mąstyti“, – kaip kertinę spektaklio frazę atskleidžia režisierius Vidas Bareikis. Ir iš tiesų pasirodymo metu auditorija bus statoma į įvairias situacijas, kurios galbūt ne visiem gali pasirodyti patogios ar įprastos. Netradicinis ryšys su teatro ketvirtąja siena, arba kitaip – auditorija, jau tapo savotiška teatro judėjimo „No Theatre” vizitine kortele.

Jaunosios kartos aktoriai per savo ilgą „Kaligulos” repeticijų etapą turėjo išskirtinę galimybę pabendrauti ir pasisemti patirties iš garsaus artisto Valentino Masalskio. Pastarasis aktorius bemaž prieš 30 metų įkūnijo to paties pavadinimo spektaklio pagrindinį herojų imperatorių – tironą Kaligulą. Aktorius noriai konsultavo ir svariai prisidėjo prie gan sudėtingo personažo įkūnijimo. Tuo pat metu viešėdami Klaipėdoje artistai  surengė spontanišką ir neoficialų, virš dviejų valandų trunkantį, „Kaligulos” pasirodymą ant jūros kranto.

Teatro judėjimo „No Theatre” kurto „Kaligulos” spektaklio pagrindinį herojų įkūnijo aktorius Ainis Storpirštis. Taip pat vaidinime dalyvauja aktoriai Vilma Raubaitė, Valentinas Novopolskis, Rokas Petrauskas, Šarūnas Zenkevičius, Kęstutis Cicėnas, Vainius Sodeika, Dovydas Stončius, Mantas Zemleckas. Vienintelį moters vaidmenį spektaklyje atliekanti Vilma Raubaitė neslėpė, jog įkūnyti Kesonijos personažą nebuvo itin lengva. „Kesonija – tai moteris ir visa, kas telpą į tą apibūdinimą. Moteris, kuri kvėpuoja, vaikšto, gyvena, serga, priešinasi, neapkenčia, juokiasi, žudo, atleidžia, verkia, myli, miršta  tik dėl ir vardan Vienintelio žmogaus“, – apie daugialypį vaidmenį prabyla aktorė Vilma Raubaitė.  Artistė atskleidė, jog darbas su „No Theatre“ yra tikrai kitoniškas bei ypatingas, kai kūrybinis procesas „pajungiamas“ bemaž ištisą parą: nuo rytinės mankštos, repeticijų iki filmų peržiūrų ir pokalbių. Ši patirtis jai atnešė apdovanojimą – už vaidmenį spektaklyje aktorė buvo apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi.

Organizatorius: VšĮ Scenos menai