PIRKTI BILIETUS

Monospektaklis, įkvėptas Bethoveno Simfonijos Nr. 9 ir Helenos Keller laiško

Idėjos autorius, atlikėjas Ari Teperberg
Atlikėjas Marco Milevski
Kompozitorius, kūrybinis partneris Avshalom Ariel
Garso dailininkas, kūrybinis bendradarbis Tomer Damsky
Šviesų dailininkas, scenografas Omer Sheizaf
Kostiumai Dor Frank
Tarptautinių gastrolių vadyba as is presenting arts
Nuotraukų autorius Yair Meyuhas
Plakato autoriai Harel and Maayan Studio

Šis spektaklis pastatytas kartu su Leipcigo „Westfluegel“ teatru (Vokietija) ir Izraelio nepriklausomų teatro kūrėjų asociacija.

Trukmė 1 val. (be pertraukos)

SUAUGUSIEMS IR JAUNIMUI

Šis spektaklis pastatytas kartu su Leipcigo „Westfluegel“ teatru (Vokietija) ir Izraelio nepriklausomų teatro kūrėjų asociacija.

Aris Teperbergas kviečia žiūrovus į kelionę po paties sukurtą neverbalinio, jutiminio bendravimo pasaulį, kuriame net menkiausi pojūčiai tampa kupini džiaugsmo, skausmo ar grožio. Įkvėptas Helenos Keller minčių ir to ryšio, kurį ji jautė su Bethovenu, kurčiu kaip ir ji pati, šis spektaklis pasakoja apie neįtikinėtiną muzikos galią, leidžiančią žmonėms bendrauti nepaisant ribų, negalios ir vienatvės. Leistis į šį kūrybinį procesą menininką paskatino garsios kurčnebylės autorės ir intelektualės Helenos Keller 1924 metais parašytas laiškas Niujorko simfoniniam orkestrui, kuriame ji pasakojo, kaip „klausėsi“ jo atliekamos Bethoveno Simfonijos Nr. 9, lytėdama radijo imtuvo membraną ir jausdama vibracijas. Šiame spektaklyje siekiama sukurti padidinto jautrumo erdvę, kurioje vyksta savotiška pojūčių alchemija. Helenos Keller tekstai, kartu su užburiančia Bethoveno muzika, pasirodo skirtingomis formomis ir vėl dingsta, vibruoja, tarsi laikinai pažabota ir siekianti ištrūkti vulkaninė jėga. Žiūrovai gali iš arti pažvelgti į atlikėjo kūną, kuris, suderintas tarsi jautriausias muzikos instrumentas, ieško alternatyvios kalbos kalbėtis, bendrauti, būti suprastam.

Ari Teperberg gimė 1989 m. Jeruzalėje. Teatro kūrėjas, operos režisierius ir atlikėjas. 2011 m. laimėjo Jeruzalės fondo premiją. 2013 m. baigė Jeruzalės vizualaus teatro mokyklą. Kiti jo kūriniai: 2014 m. Akko festivalyje pirmą kartą parodytas spektaklis „Noriu šokti, Keite!“, laimėjęs apdovanojimą už geriausią scenos kalbą ir kostiumus. Šis darbas taip pat buvo parodytas Šiuolaikinio meno centre Tel-Avive bei Prahos kvadrienalėje. Jo performansų diptikas „Kas nutiko mano balsui?“ – tai pasirodymas, kurį sudaro du studijų metais sukurti spektakliai.

2009 m. Aris kartu su Inbal Yomtovian įkūrė trupę „Golden Delicious“. Jų kartu sukurti objektų teatro spektakliai „Džonatanas ir mėlynasis stalas“, „Smulkūs pokyčiai“, „Skaidrumas“, „Heidė“ jau yra apkeliavę ne tik Izraelį, bet ir festivalius Vokietijoje, Prancūzijoje, Tailande, Brazilijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Serbijoje ir kt. Šiuo metu Aris dėsto objektų teatrą Haifos universitete.

Organizatorius: Materia Magica 2019