PIRKTI BILIETUS
Gros: Dhafer Youssef, Eivind Aarset, Raffaele Casarano, Stephane Edouard
Trukmė 1 val. 15 min. (be pertraukos)

Vokalistas, muzikantas, kompozitorius, ūdu (Artimųjų Rytų styginiu) skambinantis Dhaferas Youssefas gimė Tunise, Tebulbos mieste. Tradicinio sufijų dainavimo ėmėsi mokytis būdamas penkerių. Nuo 1990 m. dirba ir kuria Vienoje, koncertuoja visame pasaulyje, garsiausiuose džiazo ir World music festivaliuose. Dhafero kūrybos ištakos glūdi tradicinėje sufijų muzikoje, bet dėl atvirumo įvairioms muzikinėms kultūroms jo kūryboje galima atrasti platų World music su džiazo elementais spektrą.

Šiandien Dhaferas Youssefas laikomas vienu įtakingiausių sufijų dainavimo balsų, o jo suburtuose muzikiniuose projektuose dalyvavo tokie etninės pasaulio muzikos korifėjai kaip Sainkho Namchylak, Paolo Fresu, Iva Bittova, Tom Cora.

Dhafero Youssefo muzikoje susipina plati muzikinių stilių įvairovė – džiazas, vokalinės improvizacijos, sufijų dainavimas, meditaciniai motyvai. Jo albumuose ir koncertuose groja įvairiausių žanrų muzikantai iš viso pasaulio. Toks spalvingas muzikantų iš viso pasaulio sambūris ir neįtikėtinas Dhaffero Youssefo balsas kuria stebuklingą Rytų ir Vakarų kultūrų, arabiškos poetikos bei misticizmo ir europinės džiazo improvizacijos samplaiką.