PIRKTI BILIETUS

Premjera 2019

Režisierė Greta Gudelytė
Muzika Saulius Petreikis
Poezija Birutė Pūkelevičiūtė

Atlikėjos: Eglė Kazickaitė ir Greta Gudelytė

Trukmė 1.05 (be pertraukos)

Ritualinis veiksmas „Ašmenys“ sukurtas remiantis lietuvių poetės, prozininkės, dramaturgės, aktorės Birutės Pūkelevičiūtės eilėraščių rinkiniu „Metūgės“. Šis eilėraščių rinkinys, alsuojantis erotine, tai švelnia, tai laukine mylinčios moters jausena, prasiveržusiais iš pasąmonės pasakojimais, Lietuvoje buvo įvardintas kaip moralės ir dorovės nuosmukis. Pokario Lietuvai buvo netikėta, kad „Ji“ tampa aktyviu veikėju, o ne vyriško ego priedėliu.

Apeirono teatro kūrėjos neketina ginti teisių ar skelbti revoliucijos – tiesiog ieško kalbėsenos, galinčios perteikti B. Pūkelevičiūtės poezijoje, biografijoje įskaitytas patirtis, kurias jungia su asmeninėmis patirtimis.

Ritualinio veiksmo „Ašmenys“ ašis sukasi apie jaunų moterų vienatvę susvetimėjusioj šaly, karo nuojautose. Pagrindinis krūvis tenka klausimui, ką reiškia būti moterimi kūrėja Lietuvoje? Artimas santykis su kūryba įveda dar vieną svarbią temą – savitą nuodėmės suvokimą ir poreikį išsivaduoti iš tradicinės moralės primestų gniaužtų.

Veiksmo raiškai pasirinkta asociatyvi fizinė kūno kalba su ašmenimis ir per ašmenis. „Dvigubo dugno“ efektas iš tiesų yra visiška moters atvertis, todėl poetiniame veiksme kaitaliojama tai, kas matoma ir kas slypi už regimybės, kas tik nujaučiama ir kas akivaizdu.

 © Ruslan Bolgov