PIRKTI BILIETUS

Idėjos autoriai Duda Paiva, Nancy Black
Režisierė Nancy Black
Vaidina Duda Paiva
Choreografas Duda Paiva
Muzikos / garso režisierius Wilco Alkema
Šviesų dailininkas Mark Verhoef
Lėlių gamyba Evandro Serodio, Duda Paiva
Jorubų kultūros mokytojas / teatro antropologas Patrick Oliveira
Konsultuojantis dramaturgas Nienke Rooijakkers
Kostiumų dekoras Machtelt Halewijn
Kostiumų dailininkai Duda Paiva, Atty Kingma
Dekoracijų gamyba Daniel Patijn
Prodiuserė Marijana Mikolcic

Sukurta bendradarbiaujant su Australijos „Black Hole Theatre“ teatru
Koprodiuseriai Nordland Visual Theatre (Norvegija), Festival Mondial des Théâtres de Marionnettes (Prancūzija), Korzo (Olandija)
Projektą finansavo Nyderlandų scenos menų fondas
Dėkoja Hansui C. Boer’iui, Domokos Kovacsui, Patrickui Oliveirai, MapLab Utrecht

Trukmė 60 min.

SUAUGUSIEMS IR JAUNIMUI

AKLASIS – tai Duda Paiva kompanijos kolaboravimas su Australijos „Black Hole Theatre“ teatru spektaklis, pastatytas bendradarbiaujant su Norvegijos „Nordland Visual Theatre“, Prancūzijos „Festival Mondial des Théâtres de Marionnettes“ bei Nyderlandų „Korzo“. Projektas finansuotas Nyderlandų Performanso meno fondo. Taip pat dėkojame Hans C. Boer ir Domokos Kovacs.

“I found pain in the light, and beauty in darkness.” / „Radau skausmą šviesoje, o tamsoje – grožį“.

Šiame soliniame darbe Duda Paiva pasakoja apie savo vaikystę ir apie tai, kaip susidūrė su liga, paveikusia jo kūną ir laikinai atėmusią iš jo regėjimą. Jo siurrealistinį kelią į pasveikimą nutiesė tiek šamanizmas, tiek vakarų medicina. Spektaklis AKLASIS paverčia šią patirtį neįgalumo, atstūmimo bei ryžto metafora. Jis sukuria subtilų audinį, kuriame persipina šokis, afro-braziliškos subkultūros dainos bei šviesos ir garso galia.

Duda Paiva kompanija kuria fizinius bei vizualius performansus, jungiančius savyje šokį, lėlininkystę bei multimedijas. Kartu su savo partneriais, pagamintais iš poliuretano putplasčio, Duda Paiva kuria unikalius, miglotus, mistinius, o kartais ir skaudžius, tačiau visada humoru pasižyminčius pasaulius. Duda Paiva kompanija veda šokėjams, performanso atlikėjams bei teatro kūrėjams skirtas objekto dirbtuves „The Object Score“. Šios dirbtuvės jau vyko Kvebeko universitete Monrealyje (Kanada), Melburno menų koledže (Australija), ESNAM mokykloje (Prancūzija), San Paulo bei Rio de Žaneiro SESC (Brazilija), Balstogės akademijoje (Lenkija), Sofijos universitete (Bulgarija) bei keliose Nyderlandų menų mokyklose.

„The Object Score“ objekto dirbtuvės paremtos lėlių teatro bei šokio junginio tyrinėjimais. Dirbtuvėse skatinama kurti trumpus choreografinius motyvus, paremtus specialia technika, kai šokėjas juda dviem „kūnais“, savo bei jo valdomos lėlės. Tyrinėdami šią techniką, dalyviai susiduria su iššūkiais ir atskleidžia visas šokėjo judėjimo kartu su lėle galimybes. Čia atlikėjai mokosi kurti emocinius ryšius tarp savęs ir lėlės, o vaizduotė ir kūrybiškumas įgauna naują išraišką.

Organizatorius: Materia Magica 2019