Premjera: 2014-01-25
Paskutinį kartą parodytas: 2017-11-21

Autorius: Petr Zelenka
Vertėjas: Almis Grybauskas

Režisierius: Darius Rabašauskas
Scenografė: Anželika Šulcaitė
Kompozitorius: Jonas Jurkūnas
Choreografė: Laura Geraščenko
Aktoriai: Donatas Žilinskas, Regina Šaltenytė, Kęstutis Macijauskas, Renata Idzelytė, Rimantas Pelakauskas, Jolanta Puodėnaitė, Edvardas Brazys\Marius Pažereckas, Toma Gailiutė, Vaidas Jočys, Simona Šakinytė, Vidas Jakimauskas, Laura Geraščenko

Trukmė: 2 val. 20 min. 

„Paprastos beprotybės istorijos“ – ypatingo žanro spektaklis. Tai tarsi juodoji komedija, kurioje nerasite absoliučiai nieko „juodo“ – vien geraširdišką, su niekuo pasaulyje nesupainiojamą čekišką humorą, atveriantį kasdienybės siurrealizmą. Spektaklio herojai tokie vieniši, taip išsiilgę kito žmogaus artumo ir meilės, kad nuo savo vienatvės tiesiog kraustosi iš proto. Kraustosi tyliuoju būdu – be teatrališkų aistrų, paprastai ir buitiškai. Ir, kaip tautos išmintis byloja – kiekvienas savaip… Petras Zelenka sugeba šią tylios beprotybės kroniką paversti švelnia poezija, bylojančia apie žmogiškąją egzistenciją, vienatvę ir begalinį meilės ilgesį. Tai atvira ir geraširdiška istorija, kurioje juokingi herojai gyvena savo liūdnus gyvenimus. Taip, jie šiek tiek bepročiai – tačiau ne romantizuoti pamišėliai, draskomi didingų aistrų, ne asmenybės skilimo kankinami šizofrenikai ar šalti moderniųjų laikų maniakai. Jie – eiliniai miestelėnai, gyvenantys paprastus, iš pažiūros niekuo neišsiskiriančius gyvenimus. Kasdieninis jų palydovas – visa persmelkiantis troškimas ką nors mylėti ir būti mylimam. Herojai elgiasi beprotiškai , desperatiškai bandydami išsiveržti iš savosios vienatvės, krečia neįtikėtinas kvailystes – ir ką jie bedarytų, viskas tik blogyn… Nes bepročiai, ko gero, visai ne jie – beprotiška pati kasdienybė, pats gyvenimas.

Pjesę „Paprastos beprotybės istorijos“ P. Zelenka dedikavo kultiniam amerikiečių rašytojui, literatūros chuliganui Charlesui Bukowskiui, kurio knyga tuo pačiu pavadinimu buvo išleista ir Lietuvoje (leidykla „Kitos knygos“, 2011 m.).

Aktorius Kęstutis Macijauskas už Tėvo vaidmenį šiame spektaklyje pelnė Auksinį scenos kryžių (2014 m.).

Apie spektaklį:
Gitana Gugevičiūtė: Koziriai lošiant dėl publikos sielos (www.kulturpolis.lt)