Premjera: 2009-11-05

Paskutinį kartą parodytas: 2017-02-04

Autorius: Piotr Gladilin

Režisierius: Ramutis Rimeikis
Dailininkas: Monika Vėbraitė
Kompozitorius: Gintaras Kizevičius
Aktoriai: Edvardas Brazys\Vaidas Jočys, Irena Simonaitytė\Jolanta Puodėnaitė, Kęstutis Macijauskas, Nijolė Sabulytė, Regina Arbačiauskaitė, Renata Idzelytė, Rimantas Pelakauskas, Simona Šakinytė, Darius Rabašauskas

Piotras Gladilinas (g. 1962) – žinoma figūra Rusijos teatriniame pasaulyje. Ir ne tik teatriniame – Piotras Gladilinas ne tik dramaturgas, kino bei teatro režisierius, bet ir dailininkas grafikas, fotografas, prozininkas, poetas… Jo romanus leidžia viena žinomiausių Rusijoje leidyklų „Vagrius“ – ta pati, kuri leidžia kultinius Rusijos šiuolaikinius autorius Viktorą Peleviną, Vladimirą Makaniną, Liudmilą Petruševskają. Jo pjeses stato garsiausi Rusijos režisieriai solidžiausiuose teatruose, o spektakliuose bei filmuose vaidina tokios žvaigždės kaip Lev Durov, Galina Polskich, Olga Arosjeva. Kuo sugeba patraukti publiką Piotras Gladilinas? Visų pirma – retu gebėjimu sujungti į vieną visumą tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo nesujungiama: aukštąją kultūrą ir gatvės leksiką, realybę ir sapną, biblinius motyvus ir buitines scenas, banalybę su metafizika, naivumą su išmintimi… Jo pjesių herojai gyvena keistame efemeriškame pasaulyje, kur nieko nėra grynu pavidalu – viskas čia keistai susikryžminę tarsi kokiame garsiojo genetiko Mičiurino išvestame hibride, fantazija ir tikrovė kuo lengviausiai peršoka viena į kitą, persipina ir papildo viena kitą netikėtais proregiais.

Piotro Gladilino komedija „Iš miglos išniro angelas“ originalo kalba pavadinta rusiškos vaikų skaičiuotės vardu – „ Vyšel angel iz tumana“. Ne šiaip: nors visi personažai čia suaugę ir solidūs žmonės, jų vaikiškumas tiesiog trykšte trykšta. Vaikiški ginčai, vaikiški pykčiai, nuvedantys į visai nevaikiškus konfliktus – kuriuos spręsti imasi pati vyriausioji, mama. Ne veltui japonai sako, jog nėra pasaulyje gudresnio sutvėrimo už seną moteriškę… Jekaterina Kondratjevna, neapsikęsdama sūnų (jaunylis – pasipūtęs oligarchas, vyresnėlis – ne mažiau ambicingas mokslininkas) rietenų, sugalvoja būdą, kaip šiuos brandaus amžiaus sulaukusius vaikiščius atvesti į protą ir išmokyti vienas kitą mylėti to nesidrovint.