2018 10 10

Klaipėdos dramos teatras visada džiaugiasi moksleivių, jaunosios kartos apsilankymu ekskursijose ir spektakliuose. O šį rudenį mus netikėtai nudžiugino žinia apie Simono Dacho progimnazijos moksleivių ir mokytojų sėkmingą dalyvavimą kūrybiniame projekte „MoPic“ (Motion Pictures at en Exhibition, liet. – judantys paveikslėliai parodoje). Projektą inicijavo programa Erasmus+, 2016-2018 m. jame dalyvavo keturios šalys partnerės: Lietuva, Ispanija (Katalonija), Anglija ir Suomijai priklausiančios Alandų salos.

Simono Dacho progimnazijoje nuo 1991 metų 1-8 klasėse nuosekliai vykdoma teatrinio ugdymo programa, tad vaikai turi galimybę ugdyti kūrybiškumą ir susipažinti su teatru. O projekto „MoPic“ rezultatas iš tiesų šiuolaikiškas – vaikai sukūrė virtualios realybės muziejų, darbavosi drauge su teatrinio ugdymo mokytoju Karoliu Makausku ir lietuvių kalbos mokytoja Laima Dromantaite. Jaunieji kūrėjai tyrinėjo istorinius Klaipėdos architektūros objektus ir projekte – dabar jau muziejuje – pasakojo apie juos naudodami šiuolaikines raiškos priemones (virtualios realybės akinius, fotografavimo prie „žaliojo ekrano“ techniką ir kt.). Vaikai ne tik entuziastingai rinko medžiagą, aplankė istorines vietas, bet ir filmavo, rengė interviu, patys montavo, garsino, vertė tekstus į anglų kalbą, įsisavino kompiuterines kūrybos technologijas. Pagrindinis jų tikslas buvo prikelti naujam gyvenimui tai, kas primiršta, nematoma, saugoma archyvuose, – šie tikslai artimi ir teatro kūrėjams. Vaikų muziejaus pagrindu tapo senos ir naujos nuotraukos, dokumentiniai reportažai, dailės ir muzikos kūriniai. Šiuos darbus vaikai atliko naudodami paprastas, šiuolaikinėse mokyklose prieinamas priemones – planšetinius kompiuterius ir išmaniuosius telefonus.

Maloniausia žinia, kad vienas iš trijų moksleivių pasirinktų virtualaus muziejaus objektų yra Klaipėdos dramos teatras (drauge su Biržos tiltu, burlaiviu „Meridianas“ ir centriniu paštu). Virtualiame muziejuje ne tik pamatysite, kaip teatro pastatas ir aikštė priešais jį atrodė seniau (netgi išvysite vaikų atgaivintą turgų!), bet ir išgirsite interviu su mūsų aktoriais Egle Jackaite, Jonu Baranausku, sužinosite režisieriaus Povilo Gaidžio kūrybinę biografiją, virtualiai pasivaikščiosite po teatrą žiūrėdami nuotraukas.

Sveikiname jaunuosius kūrėjus įgyvendinus ambicingą ir įdomų projektą. Lauksime jūsų teatre.

Mūsų teatrą virtualiame muziejuje pamatysite adresu: https://www.thinglink.com/mediacard/1026441142058614787

Ženklų paaiškinimai: ikonėlė „Lietuvos vėliava“ – grįžti į pagrindinį Lietuvos projekto puslapį; rodyklė į kairę – grįžti į prieš tai buvusį puslapį; akiniai – 360° nuotrauka; juoda ir raudona kameros – vaizdo įrašai.

Visas virtualios realybės muziejus: https://goo.gl/A1e4s4, projekto „MoPic“ tinklapis: https://steiner30.wixsite.com/mopic

Klaipėdos dramos teatro informacija