Rūta Žukė, 2018 08 23

Paskutinę vasaros dieną, rugpjūčio 31-ąją, Klaipėdos dramos teatras kviečia į nemokamus renginius. Tokiu būdu teatralai ne tik palydi vasarą, bet ir pasitinka naująjį, 83-iąjį, teatro sezoną.

Tądien klaipėdiečiai bus raginami dalyvauti ekskursijose po teatro užkulisius, taip pat turės galimybę dalyvauti spektaklio „Kas prieš mus“ repeticijoje, o vakare bus kviečiami į spektaklio „Pašaliniams draudžiama“ vaizdo įrašo peržiūrą, kuris vyks po žvaigždėtu dangumi, Teatro aikštėje.

Aikštėje žiūrovams bus įrengta 200 vietų, tačiau, jei orai subjurs, peržiūra bus perkelta į teatro Didžiąją salę.

„Teatras žiūrovams dažniausiai pateikia galutinį produktą – spektaklį, tačiau iki jo atsiradimo kasdien vyksta labai įdomių dalykų. Kartais net gali sudvejoti, kuri dalis įdomesnė – ar pats spektaklis, ar jo kūrimo procesas, – mintimis dalinosi teatro kultūros projektų koordinatorė Augustė Rumbutytė. – Spektaklio „Kas prieš mus“ repeticija bus pirmoji, kurią galėsite ateiti atvirai pasižiūrėti. Tai nebus generalinė repeticija ar atskiros galutinės scenos, tai bus tikras režisieriaus ir aktorių kūrybos procesas. Šio spektaklio premjera vyks rugsėjo 29, 30 dienomis.“

Pasak A. Rumbutytės, užsienio teatruose tai jau nebe naujiena, o žiūrovus į repeticijas kviečia tokie didieji pasaulio teatrai kaip „Teatro alla Scala“, Karališkasis Danijos teatras, Metropoliteno opera.

Nors gausi nemokamų renginių programa yra tarsi malonaus atsisveikinimo su vasara gestas, tokiu būdu atidaromas ir naujasis, 83-iasis, teatro sezonas. „Norime, kad kuo platesnė auditorija atrastų ir pažintų teatrą kaip kultūrinį malonumą„, – pridūrė pašnekovė.

Programa

12-13 val. spektaklio „Kas prieš mus“ repeticijos peržiūra Didžiojoje salėje, rež. J. Vaitkus, pjesės autorius G. Grajauskas, pagrindinį vaidmenį atlieka R. Kazlas. Būtina išankstinė registracija el. paštu ieva@kldt.lt
19-21 val. ekskursijos teatre „Tai, ko nematote“ (ves dramaturgas, teatro meno vadovas Gintaras Grajauskas); „Nuo pjesės iki scenos“ (ves aktorius Jonas Baranauskas); „Už scenos durų“ (ves aktorius, režisierius Liudas Vyšniauskas). Ekskursijos trukmė – 30-40 min. Būtina išankstinė registracija el. paštu ieva@kldt.lt
21-1 val. žiūrovų pasveikinimas (KLDT aktoriai). Spektaklio „Pašaliniams draudžiama“ (rež. O. Koršunovas, pjesės autorius G. Grajauskas) vaizdo įrašo peržiūra ekrane, teatro aikštėje (be išankstinės registracijos.