Atvira Klaipėda
2018-11-15

Klaipėdos dramos teatras praneša, kad gruodžio 31 d. čia rengiamo šventinio vakaro metu vyks „Glass Duo“ – stiklo arfos – koncertas su styginių kvintetu.

„Naujametinį vakarą teatre skambės tauri muzika. Ne tik todėl, kad sukurta genialių kompozitorių, ir ne todėl, kad ją atliks virtuoziški muzikantai, bet ir todėl, kad… jie gros taurėmis!“, – rašoma pranešime.

Po visą pasaulį gastroliuojantys lenkų muzikantai Anna ir Arkadiusz Szafraniec, įkūrę „GlassDuo“, groja muzikinėmis taurėmis – šis instrumentas vadinamas stiklo arfa. Tokių atlikėjų pasaulyje yra labai nedaug, o jų arfa – didžiausia pasaulyje, turinti daugiau negu penkias oktavas.

Gruodžio 31 d. Klaipėdos dramos teatre „GlassDuo“ gros kartu su Lietuvos muzikantas, susibūrusiais į kvintetą:  Migle Dikšaitiene (smuikas), Jurga Gaubyte (smuikas), Tomu Savicku (altas), Roma Jaraminaite (violončelė), Arūnu Kučinsku (kontrabosas). Visi jie groja garsiuose Lietuvos orkestruose.

Naujametinio koncerto metu skambės ir klasikų – W. A. Mozarto, P. Čaikovskio, A. Piazzolos – iki šiuolaikiniai kūriniai.

Po koncerto kavinė-baras „Senoji Hansa“ kvies pratęsti šventinį vakarą su  degustacine penkių patiekalų vakariene, kurią ruoš šefas Gediminas Albrichtas. Muzikuos Rasa Doniela, šventę ves Evaldas Venskutonis.