2018 12 07

Lapkričio 28 d. Klaipėdos dramos teatro trupė Rumunijoje, Klužo-Napokos mieste festivalyje „Interferences“ parodė Eimunto Nekrošiaus režisuotą spektaklį „Kalės vaikai“ pagal Sauliaus Šaltenio to paties pavadinimo pjesę (spektaklio premjera įvyko š. m. vasario 3 d.).

Atidarydamas festivalį lapkričio 22 d. jo direktorius Tompa Gáboras, sužinojęs apie režisieriaus Eimunto Nekrošiaus mirtį, visą festivalį paskyrė jo atminimui. Trupės nariai išvyko į gastroles jausdami liūdesį dėl režisieriaus netekties ir atsakomybę dėl spektaklio.

Festivaliui „Interferences“ dvylika metų, jis vyksta kas dveji metai. Šiemet sukako 100 metų nuo Pirmojo pasaulinio karo, tad jo tema buvo karas.

Pasak Klaipėdos dramos teatro vadovo Tomo Juočio, festivalyje trupė nuo pradžių jautė išskirtinį dėmesį. Eimunto Nekrošiaus spektakliai rodyti Bukarešte, bet Kluže-Napokoje pirmąkart, festivalio rengėjai nepažinojo jo teatro ir labai juo domėjosi, daug klausimų aktoriai sulaukė per susitikimą su kritikais ir žurnalistais. Bilietai į „Kalės vaikus“ buvo parduoti likus dviem savaitėms iki spektaklio. Spektakliui pasibaigus ir KLDT trupei išėjus nusilenkti, žiūrovai parodė ypatingą pagarbą – plodami atsistojo. „Taip atsitiko, ir tas sutapimas nejaukus – Nekrošius atvažiavo repetuoti į Klaipėdą, kad įvestų į spektaklį naują aktorių. Ir po poros dienų Nekrošius mirė. Prieš spektaklį festivalio direktorius Tompa Gáboras paprašė režisieriaus atminimą pagerbti tylos minute. Jaučiau, kad ir aktoriai jautė gumulą gerklėje. Buvo matyti, kad nelengva – juk ką tik su režisieriumi repetuota, jis pagerbtas tylos minute, ir reikia vaidinti. Festivalio direktorius nuoširdžiai išreiškė susižavėjimą spektakliu ir aktorių darbu“, – pasakojo Tomas Juočys.

Šiemet spektaklį pamatė Vilniaus žiūrovai; Rokiškio Lietuvos teatrų festivalyje jis išrinktas geriausiu, aktorius Donatas Švirėnas apdovanotas už geriausią nepagrindinį vaidmenį, o festivalyje „Lietuvos teatrų pavasaris“ aktorė Karolina Kontenytė (spektaklyje – Lotė) – už geriausią moters vaidmenį. Pirmos tarptautinės spektaklio gastrolės vyko rugsėjį, jis buvo vienas iš atidarančiųjų atnaujintą Šanchajaus Didįjį teatrą ir sulaukė jautrių žiūrovų reakcijų. Per susitikimą su teatro meno vadovu Gintaru Grajausku žiūrovai stebino įžvalgomis, jautriais spektaklio komentarais.

Kitos Eimunto Nekrošiaus režisuoto KLDT spektaklio „Kalės vaikai“ gastrolės numatytos 2019 m. gegužės pradžioje vengrų nacionaliniame dramos teatre, festivalyje MITEM.

Klaipėdos dramos teatro informacija