2018 07 13 6:00

Didžiajame Kinijos teatre Šanchajuje klaipėdiečiai parodys vieną ryškiausių šių metų Klaipėdos dramos teatro premjerų – Eimunto Nekrošiaus režisuotą spektaklį pagal Sauliaus Šaltenio romaną „Kalės vaikai“.

Šiuo metu Kinijos Didžiajame teatre baigiami didžiulės, šešerius metus trukusios rekonstrukcijos darbai. Naująjį sezoną teatras pradės įspūdinga specialia programa, į kurią sukvies teatralus iš visos Kinijos. Klaipėdiečių spektaklis bus vienas pirmųjų atnaujintame teatre parodytų vaidinimų.

Didysis Kinijos teatras Šanchajuje – vienas svarbiausių teatrų visoje šalyje. Jis įkurtas 1930 metais. Per šešerius metus trukusią rekonstrukciją, kurios drauge su Kinijos meistrais ėmėsi ir profesionali teatro dizaino kompanija RHWL iš Didžiosios Britanijos, teatrui grąžinta originali 1930-ųjų išvaizda, modernizuota scenos ir žiūrovų salės įranga.

Į Šanchajų keliaus 25 asmenys: aktoriai, techninė komanda, grimuotoja, vadybininkė, kostiumų dailininkė, teatro direktorius, meno vadovas. Kinai, kviesdami gastrolių teatrus iš Vakarų, būna racionalūs ir taupūs – paprastai stengiasi kuo daugiau sutaupyti, tačiau šįsyk jie ne tik sumokės teatrui honorarą, bet ir padengs visas trupės kelionės bei gyvenimo išlaidas. Spektaklio dekoracijos į Kiniją bus gabenamos traukiniu.

Tikimasi, jog per vizitą Kinijoje pavyks užmegzti glaudesnį bendradarbiavimą tiek su šiuo teatru, tiek su kitų šalies teatrų atstovais. Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys džiaugėsi, kad kol kas komunikacija su kinais vyksta labai operatyviai ir sklandžiai.

„Kinija gana specifinė valstybė, turi ypatingų reikalavimų – savitą požiūrį į tatuiruotą kūną scenoje, vengia politinių temų. Tačiau kinų teatralai puikiai pažįsta režisierius E. Nekrošių, Oskarą Koršunovą. OKT organizuoja milžiniškus turus po Kiniją, „Žuvėdra“ ar „Hamletas“ ten jau parodyti po keliasdešimt kartų, ir vis dar pritraukia sausakimšas sales. Nors Kinijos teatras visai kitoks negu mūsų, kinai labai domisi europiniu, o drauge ir Lietuvos teatru“, – pasakojo T. Juočys.

Klaipėdos dramos teatro spektakliais domisi ne vienas tarptautinis teatro festivalis. Be jau minėtos kelionės į Kiniją rugsėjo 10–19 dienomis, šiuo metu svarstomi dar trys tarptautinių gastrolių pasiūlymai.