2017-08-17, 08:01 Rūta ŽUKĖ

Iki pat kitų metų vasaros Klaipėdos dramos teatras pažers naujovių – net penkias premjeras, atgims nepelnytai užmirštas spektaklis „Dėdės Tito džiazas“, scenoje pasirodys dvi naujos teatro aktorės Justina Vanžodytė-Šurajeva ir Karolina Kontenytė, braižomi ir kitų metų tarptautinio festivalio „TheAtrium“ rėmai.

Tačiau, svarbiausia, teatras sulauks ypatingo svečio – Eimunto Nekrošiaus. Pirmąsyk Klaipėdos dramos teatre kūrybiniais tikslais viešėsiantis režisierius žada statyti spektaklį pagal Sauliaus Šaltenio romaną „Kalės vaikai“.

Derybos su režisieriumi vyko ne vienerius metus, kol pagaliau pavyko surasti abiem pusėms patrauklią medžiagą spektakliui ir tinkamą laiką. Tačiau, anot teatro literatūrinės dalies vedėjo Gintaro Grajausko, spektaklį žiūrovai pamatys dar negreit – tik po Naujųjų.

Pirmoji šių metų premjera, žadama, įvyks spalio 17-ąją. Daugybę apdovanojimų už režisūrinius darbus susižėręs Agnius Jankevičius statys spektaklį pagal lenkų rašytojo Andžėjaus Stasiukio pjesę „Naktis“.

„Tai – istorija apie įvairaus plauko vagišius iš Rytų Europos ir turtingus, solidžius žmones iš Vakarų, tarp kurių įvyksta konfliktas. Pjesė įdomi tuo, kad, nepaisant nesutarimų, visgi egzistuoja keista humanizmo forma, kuri abiem labai skirtingoms pusėms yra bendra“, – teigė teatro atstovas.

Pavasarį į teatrą taip pat atvyks jaunas latvių režisierius Elmaras Senkovas, kurį G. Grajauskas vadino „pasiutusiai įdomia, įžūlia ir gerą humoro jausmą turinčia persona“. Jis, žadama, statys spektaklį pagal Bertoldo Brechto „Motušė Kuraž„.

Šiemet ypatingą dėmesį Klaipėdos dramos teatras skirs jauniesiems žiūrovams. Lapkričio pabaigoje režisierius Marius Pažereckas pristatys spektaklį jaunimui „Labas rytas, pone triuši“. Tai – serbų dramaturgo Milano Markovičiaus pjesė apie jauną žmogų, kuris, tarsi „įmestas“ į vartotojišką visuomenę, pasijunta vienišas ir nori nusižudyti. Tačiau jis susipažįsta su triušiu, atkeliavusiu iš „Alisos stebuklų šalyje“…

„Šioje pjesėje – begalė sveiko humoro. Beje, režisierius, kurdamas spektaklį, planuoja naudoti daug modernių technologijų. Labai laukiame šios premjeros“, – neslėpė G. Grajauskas.

Jau sutarta, kad teatre vaikišką spektaklį statys ir Nacionalinio dramos teatro aktorius ir neseniai režisūroje debiutavęs Paulius Tamolė. Kol kas manoma, jog tai bus „Mikė Pūkuotukas“.

Naujojo sezono metu žiūrovams bus siūloma pasinaudoti šeimos nuolaida, perkant penkis ar daugiau bilietų.

Jau pradėti braižyti kitų metų tarptautinio teatro festivalio „TheAtrium“ rėmai. Anot organizatorių, į Klaipėdą vėl atvyks estų teatras „NO99″, kuris šiemet žiūrovus šokiravo spektakliu „Purvas Nr. 43“.