2019 10 09

Klaipėdos dramos teatro trupė su Eimunto Nekrošiaus spektakliu „Kalės vaikai“ spalio 12 dieną išvyksta į gastroles Rusijoje.

Iš pradžių spektaklis bus parodytas XXIX tarptautiniame teatro festivalyje „Baltijskij dom“ Sankt Peterburge (spalio 13 d.). Šiemet festivalyje jau viešėjo Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupė su spektakliu „Tartiufas“, teatras studija „Teomai“ su spektakliu „Broliai Karamazovai“, o specialioje programoje „Nekrošius. Tęsinys…“ dalyvauja „Meno fortas“ su Eimunto Nekrošiaus spektakliais „Inferno – Paradiso“ (pagal Dantę), taip pat „Bado meistras“ (pagal F. Kafką), Varšuvos nacionalinis teatras su spektakliu „Vestuvės“ (pagal W. Gombrowiczių).

Klaipėdos dramos teatro spektaklis „Kalės vaikai“ taip pat dalyvaus režisieriui Eimuntui Nekrošiui atminti skirtoje programoje.

Apie Klaipėdoje Eimunto Nekrošiaus sukurtą spektaklį festivalio „Baltijskij dom“ vadovui Sergejui Šubui žinią perdavė režisierius Oskaras Koršunovas ir rekomendavo pasikviesti į specialiąją programą. Po pokalbio su Klaipėdos teatro vadovu Tomu Juočiu ir spektaklio įrašo peržiūros – mat festivalio vadovas ketino, bet negalėjo atvykti į festivalį „TheATRIUM“ Klaipėdoje – S. Šubas pakvietė „Kalės vaikus“ į specialiąją programą.

Apie spektaklio kelionę į Peterburgą sužinojęs žymus Rusijos prodiuseris Leonidas Robermanas nusprendė pratęsti jo gastrolių maršrutą ir pakvietė jį į Maskvą: tam išnuomojo V. Majakovskio teatrą. Tad suvaidinę Sankt Peterburge aktoriai greituoju traukiniu vyks į Maskvą, spektaklis ten bus rodomas spalio 15 ir 16 dienomis.

Anot teatro pranešimo, prodiuseris Leonidas Robermanas negali laisvai reklamuoti spektaklio ir priverstas taikyti „partizaninį marketingą“ – mat rusų kalba spektaklio pavadinimas suvokiamas kaip keiksmas. Tad reklama plinta perduodant žinią iš lūpų į lūpas, socialiniuose tinkluose. Nepaisant šio trukdžio ir didelių bilietų kainų, jie sparčiai platinami.

 Į Rusiją keliauja tokia spektaklio „Kalės vaikai“ kūrybinė komanda: aktoriai Darius Meškauskas, Nijolė Sabulytė, Karolina Kontenytė, Justina Vanžodytė, Jonas Baranauskas, Vidas Jakimauskas, Regina Šaltenytė, Igoris Reklaitis, Vaidas Jočys, Edvardas Brazys; režisieriaus asistentas Marius Pažereckas.