Pirmadienio vakarą Klaipėdos dramos teatre išdalyti prestižiniai teatro apdovanojimai „Auksiniai scenos kryžiai“. Tarptautinę teatro dieną tradiciškai įteikta 17 premijų už profesionalaus teatro meno darbus: 16 atminimo ženklų „Auksinis scenos kryžius“ ir Boriso Dauguviečio auskaras.

Boriso Dauguviečio auskaras teikiamas už novatoriškus ir originalius teatro sprendimus. Iki 2013 metų jį įteikdavo šviesaus atminimo režisierė Galina Dauguvietytė.

Vėliau auskaro teikimas buvo patikėtas B.Dauguviečio proanūkiui Dariui Meškauskui. Šiemet jis linkėjimus siuntė teletiltu, tad patį apdovanojimą įteikė praėjusių metų laureatė – choreografė Agnija Šeiko.

„Auskaras yra skiriamas už originalumą ir novatoriškumą. Manau, kad šokis savaime savyje koduoja novatoriškumą. Šiais metais auskaras ir vėl atitenka šokio atstovams – Airidai Gudaitei ir Laurynui Žakevičiui“, – kolektyvo „Low Air“ įkūrėjus pasveikino Agnija.

„Mums jis ypatingas ir netikėtas. Mes sutinkame žmones ne tuos, kuriuos norime sutikti, o tuos, kurie mums reikalingi augti“, – sakė Airida. Ji su mylimuoju Laurynu dėkojo šviesaus atminimo šokio kritikei Vitai Mozūraitei. Dėkodami didžiausią įtaką jų kūrybai turėjusiai meno kritikei, šokėjai susijaudino, žodžiai ėmė strigti.

Geriausia antro plano aktore paskelbta jaunoji aktorė Karolina Kontenytė, o geriausiu antro plano aktoriumi – jau tris „Auksinius scenos kryžius“ turintis Arūnas Sakalauskas.

Geriausia pagrindinio vaidmens atlikėja išrinkta Jevgenija Gladij, o atlikėju – Darius Meškauskas.

Geriausiu režisieriumi pripažintas Gunteris Krameris už Džiuzepės Verdžio (Giuseppe Verdi) operos „Don Karlas“ režisūrą (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, LNOBT).

Padėkos premija už gyvenimo nuopelnus įvertintas kino ir teatro aktorius Regimantas Adomaitis. Deja aktorius į šventę Klaipėdoje atvykti negalėjo.

Apdovanojimų ceremonijos metu teatralizuotą pasirodymą surengė grupės „Royce“ narys Ilja Gun ir operos solistas Jonas Sakalauskas. Populiariojoje scenoje ypač retai matomas Ilja pirmą kartą publikos dėmesį patraukė sausio mėnesį, kai duetu dainavo su Inga Jankauskaite per pramogų pasaulio apdovanojimus „Žmonės 2017“.