AURELIJA JAŠINSKIENĖ Šaltinis: 15min

Sekmadienio vakarą teatrališkieji britai „The Tiger Lillies“ Klaipėdoje užbaigs beveik mėnesį trukusį tarptautinį teatrų festivalį „TheAtrium“.

Lietuvoje porą kartų jau koncertavusi grupė į uostamiestį atvyko iš Australijos, kur koncertavo.

Nuo 1989-ųjų gyvuojanti grupė aktyviai gastroliuoja: po Klaipėdos laukia koncertai Vokietijoje. Kaip teigiama – tai analogų pasaulyje neturinti grupė, kurios kūryboje persipina prieškarinio Berlyno atmosfera ir postpankas, kabaretas ir vodevilis, gatvės teatras ir cirkas, sentimentalumas ir cinizmas.

Anot vieno iš „TheAtrium“ organizatorių Gintaro Grajausko, vieni juos dievina, kiti negali pakęsti, kaip ir visų geriausių dalykų pasaulyje. „Kiekvienas jų albumas, netgi daina – kaip spektaklis, puikiausias dramaturginis kūrinys“, – teigė jis.

Kaip teigė patys „The Tiger Lillies“, savo kolekcijoje turintys per keturiasdešimt albumų, kūryba tapo kaip priklausomybė. „Taip, tai jau tapo liga, nepagydoma“, – teigė muzikantai. Dažnai jie labiau vadinami teatro žmonėmis, nei tiesiog muzikantais.

„The Tiger Lillies“ dainos dažnai pasakoja apie visuomenės atstumtuosius. Apie tuos atstumtuosius, kurie tarsi sėdi nuotekų kloakoje, tačiau žvelgia į žvaigždėtą dangų. „Ir mes patys tokie!” – juokdamasis sakė Martynas Jacques.

Į jų koncertus atėję visuomenės „nugalėtojai”, išeina paveikti, nes čia nepasakojamos istorijos, besibaigiančios laimingai. Saldžios, užliūliuojančios pabaigos čia nebūna. „Norisi juos nusitempti iki savo lygio žemyn“, – ironizavo „The Tiger Lillies“.

Ne be reikalo per spaudos konferenciją Klaipėdos dramos teatre jie sulaukė ir klausimo apie subtilų britišką humorą, kuris daugeliui – neįkandamas. „Paskutiniai rinkimai Didžiojoje Britanijoje parodė, kiek gali satyra ir sarkazmas“, – teigė muzikantai.

Sarkastiškas ir grupės pavadinimas, anot muzikantų, jungiantis tigrišką agresiją ir lelijų grožį.

„The Tiger Lillies“ Klaipėdoje koncertuos sekmadienio vakarą. Čia skambės ir dainos iš priešpaskutinio albumo. Koncerte bus galima įsigyti ir patį naujausią albumą, tik ką išvydusį dienos šviesą.

Dar kartą Lietuvoje „The Tiger Lillies“ pasirodys liepą, koncerte Valdovų rūmuose.