KL

Klaipėdos dramos teatras pastaruoju metu sulaukia itin didelio gyventojų dėmesio. Šiuo metu jau nebeliko laisvų bilietų į daugelį gruodį vyksiančių spektaklių. Žmonės rūpintis vietomis suskubo dar spalio pabaigoje.

 Bilietus iššlavė

Maždaug metus atnaujintame pastate kuriantis, repetuojantis ir spektaklius rodantis Klaipėdos dramos teatras išgyvena tikrą renesansą.

Teatro atstovai pripažįsta, jog jaučiamas itin didelis teatro mėgėjų susidomėjimas. Teigiama, dabar sumąsčiusieji šventiniu laikotarpiu apsilankyti teatre veikiausiai liks nieko nepešę, mat dauguma bilietų jau seniai išgraibstyti.

„Į kelis spektaklius buvo likę po vieną bilietą. Retai kas po vieną eina į teatrą, tačiau galbūt dar atsiras norinčiųjų. Dabar pristatysime premjerą. Į ją iš karto iššlavė bilietus. Atvyksta Oskaras Koršunovas“, – situaciją apibendrino Klaipėdos dramos teatro atstovė Valentina Žigienė.

Bilietais žiūrovai rūpintis pradėjo spalio pabaigoje – lapkričio pradžioje.

„Karalienės Luizės“ fenomenas

Pašnekovės teigimu, atnaujintame pastate veikti pradėjęs teatras pristatė keletą naujų spektaklių – „Petro Ohėjaus kankinystė“, „Tėvas“, „Kalėdos Kupjelų namuose“. Jie jau pelnė apdovanojimų ir yra itin lankomi.

Žiūrovų dėmesio vis dar nestokoja ir teatro sezoną oficialiai atidaręs spektaklis „Karalienė Luizė“. Stebėti jo žiūrovai plūsta ne tik iš uostamiesčio ar aplinkinių miestų, bet ir iš kur kas toliau.

„Į „Karalienę Luizę“ atvažiuoja labai daug grupių iš Kauno. Rezervuoja bilietus prieš du mėnesius. Šis spektaklis – tiesiog fenomenas“, – pasakojo teatro atstovė.

Nori pažinti pastatą

Neretai atvykstantieji iš toliau pageidauja pasižvalgyti po teatrą. Pasitaiko ir taip, kad turistų grupės užsisako ekskursijas Klaipėdos senamiestyje, o tada patraukia į teatrą. Taigi Dramos teatras tampa tarsi vienu miesto akcentų.

„Galime pasidžiaugti, kad visi atvykėliai sako, jog tai gražiausias teatras Lietuvoje“, – kalbėjo teatro atstovė.

Galimybė pažinti teatro pastatą iš arčiau, apsilankyti čia įrengtame muziejuje ir susipažinti su teatro istorija, užsukti į grimo, kostiumų kambarius, užkulisius, scenas vilioja ir moksleivių grupes.

Mokyklinukai visą lapkritį lankė teatrą. Tokios ekskursijos numatomos ir gruodį ar net sausį.

Išlaiko tempą

Manoma, kad atgimimą išgyvenantis teatras žiūrovams įdomus ne tik dėl prieš kurį laiką atnaujinto pastato, bet ir dėl čia rodomų spektaklių.

Pastebima ir tai, jog tesimi klaipėdiečiams duoti pažadai – pristatomi nauji spektakliai, teatre kuria žinomi miesto, Lietuvos ir užsienio menininkai, planuojamas tarptautinis teatrų festivalis.

Atnaujintas modernus pastatas pritraukia ir kitus teatrus – uostamiestyje vieši Lietuvos nacionalinis dramos, Nacionalinis Kauno dramos, kiti didieji teatrai.

„Stengiamės nepaleisti to tempo, kurį pasiekėme, kai persikraustėme į atnaujintas patalpas“, – patikino V.Žigienė.