Events

­
PIRKTI BILIETUS

Monospektaklis su vaizdo projekcijomis

Pasakojimo autorius, režisierius ir atlikėjas Janek Turkowski
Scenografai Wiesława Turkowska, Janek Turkowski
Kompozitoriai Roger Anklam, Przemek Radar Olszewski
Vaizdo projekcijos kūrėjai Margarete Ruhbe, Martyna Głowacka, Adam Ptaszyński, Janek Turkowski

Vieno monospektaklio trukmė 55 min. (iš viso 5 parodymai birželio 8, 9 d.)

Premjera 2019

Spektaklyje jo sumanytojas ir atlikėjas pasakoja, kaip pagautas smalsumo įsigijo 64 filmo juostų rinkinį, priklausiusį nepažįstamam žmogui, gyvenusiam su Rytų Vokietija besiribojančiame regione. Autoriaus susižavėjimas estetiniais seno filmo kadrų aspektais ir sentimentalia kelione atgal į komunizmo laikus paskatino jį atsiversti ir iš naujo panaudoti šią originalią medžiagą.

Filmo juostos tapo apmąstymu apie tai, kaip mes išsaugome prisiminimus, ir paskatino tyrinėti jose užfiksuotų žmonių gyvenimus. Pasirodo, tikroji juostoje nufilmuota Margaretė susijusi ir su Klaipėda.

Spektaklis bus verčiamas į lietuvių kalbą (titrai).

PIRKTI BILIETUS
Gros: Dhafer Youssef, Eivind Aarset, Raffaele Casarano, Stephane Edouard
Trukmė 1 val. 15 min. (be pertraukos)

Vokalistas, muzikantas, kompozitorius, ūdu (Artimųjų Rytų styginiu) skambinantis Dhaferas Youssefas gimė Tunise, Tebulbos mieste. Tradicinio sufijų dainavimo ėmėsi mokytis būdamas penkerių. Nuo 1990 m. dirba ir kuria Vienoje, koncertuoja visame pasaulyje, garsiausiuose džiazo ir World music festivaliuose. Dhafero kūrybos ištakos glūdi tradicinėje sufijų muzikoje, bet dėl atvirumo įvairioms muzikinėms kultūroms jo kūryboje galima atrasti platų World music su džiazo elementais spektrą.

Šiandien Dhaferas Youssefas laikomas vienu įtakingiausių sufijų dainavimo balsų, o jo suburtuose muzikiniuose projektuose dalyvavo tokie etninės pasaulio muzikos korifėjai kaip Sainkho Namchylak, Paolo Fresu, Iva Bittova, Tom Cora.

Dhafero Youssefo muzikoje susipina plati muzikinių stilių įvairovė – džiazas, vokalinės improvizacijos, sufijų dainavimas, meditaciniai motyvai. Jo albumuose ir koncertuose groja įvairiausių žanrų muzikantai iš viso pasaulio. Toks spalvingas muzikantų iš viso pasaulio sambūris ir neįtikėtinas Dhaffero Youssefo balsas kuria stebuklingą Rytų ir Vakarų kultūrų, arabiškos poetikos bei misticizmo ir europinės džiazo improvizacijos samplaiką.

 

PIRKTI BILIETUS

Judesio, balso, vaidybos dirbtuvės aktoriams

„Chorea“ teatro organizuojamos teatro kūrybinės dirbtuvės paremtos intensyviais aktorystės mokymais. Dirbtuvių vedėjai moko pažadinti savyje organiškumą mokantis judesio, lavinant kūną, vokalą, muzikalumą, ritmo pojūtį, darniai dirbti grupėje ir perteikti šias raiškos formas artistiškame pasirodyme. Dirbtuvėse dalyvaujančių aktorių ir jų vadovų pasirodymas – reta proga žiūrovams pažvelgti į aktorių meistriškumo „virtuvę“ ir pasijusti jos dalimi.

Teatro dirbtuves pernai festivalio metu jau vedė „Chorea“ teatro profesionalai: jo įkūrėjas, režisierius Tomaszas Rodowiczius, kompozitorius, muzikantas ir vokalistas Tomaszas Krzyżanowskis, aktorė ir dainininkė, izraelietiškos kovos krav maga ir scenos judesio instruktorė Elina Toneva. Dirbtuvės sulaukė didelio aktorių iš visos Lietuvos susidomėjimo.

PIRKTI BILIETUS

Fizinis teatras

Pjesės autoriai Petr Boháč, Miřenka Čechová
Režisierius Petr Boháč
Scenografė Paulína Skávová
Kompozitoriai Sivan Eldar, Karel Gott
Šviesų dailininkas Martin Špetlík

Vaidina: Ludmila Rašilovová, Michaela Hradecká

Trukmė 55 min.

Premjera 2013

Spektaklis įkvėptas Čekijos prezidento, rašytojo Václavo Havelo kūrybos, o ypač jo pjesės „Audiencija“ ir jos legendinio „samizdato“ garso įrašo (1978), kuriame Vaneko vaidmenį įskaitė pats Vaclavas Havelas, taip pat legendinės jos adaptacijos kine, kur aludario vaidmenį atliko aktorius Landovský, gebantis išmaukti devynias pintas alaus. Ar „Spitfire Company“ aktorės, trapios ir žavios Ludmila Rašilovová ir Michaela Hradecká pranoks jo legendą?

Kas atsitinka, kai aludaris ir persekiojamas politikas, kitas paties Vaclavo Havelo „aš“, susitinka scenoje? Dvi aktorės, tikro čekiško alaus dėžė, didžiulės kaukės ir absurdo humoras. Spektaklis pelnė didžiulį pasisekimą Berlyne, Prahoje, Milane, Florencijoje, Vašingtone, Niujorke, Londone, Pekine, Osle, Seule, Edinburge.

„Tai totalus teatras.“ (Total Theatre Mag)

PIRKTI BILIETUS

Pjesės autorius Dan-bee Uh
Režisierius ir scenografas Si-joong Yoon
Kostiumų dailininkas You-sook Lee
Šviesų dailininkas Myung-jun No

Vaidina: Soo-hyun Lee, Suk-kyung Mun, Dok-hyun Yoo, Dong-woo Kim, Ji-hye Kim, Hee-do Choi, Min-kyu Shin, Ebada Oh, Wan-woo Oh, Ji-won Yun

Trukmė 1 val. 20 min. (be pertraukos)

Premjera 2018

Pjesės motyvas – iš tiesų 1931 m. Busane įvykusi žmogžudystė – kelia klausimą apie žmogiškų geidulių ir godumo galią. Pasak spaudos, „šis spektaklis – tikras detektyvinis romanas”, jo išraiškos forma primena nebyliojo kino techniką, tų laikų populiariosios kultūros stilistiką. Pjesės poveikį stiprina ryški aktorių vaidyba. Spektaklyje susilieja teatras ir kino raiškos formos, ketvirtojo dešimtmečio vaidybos bruožai. Žiūrovai tarsi detektyvai šio spektaklio metu gali pasinerti į tiesos ieškojimą ir paslapties atskleidimą.

Tai pjesė, kurioje balansuojama ant ribos tarp „obuolio“ ir „obuolio atvaizdo“.

Spektaklis bus verčiamas į lietuvių kalbą (titrai).