Events

­

Premjera 2019 09 12

Atholas Fugardas

Režisieriai: Vytautas Lukaševičius, Olegas Kesminas
Dailininkė Rasa Kriščiūnaitė

Kas yra tikroji bausmė? Ką reiškia gyvenimas tarp keturių sienų? Ar draugystė gali trukti iki mirties? Į šiuos klausimus prieš savo valią priversti atsakyti du skirtingi vyrai – Džonas ir Vinstonas. Atskirti nuo viso pasaulio, įprastų pramogų, šeimų ir buvusių savo gyvenimų jie kiekvieną dieną, savaip, bando susitaikyti su nauja realybe.

Kalinami saloje, abu vyrai stengiasi atrasti naujas, kartais net absurdiškas, priežastis gyventi, nepasiduoti, iš naujo pajausti jau prabėgusių dienų pulsą. Kai atrodo, kad aplink nebelieka nieko, dėl ko būtų verta gyventi, gyvenimas toli gražu nesibaigia. O didžiausia grėsmė žmogui yra ne vienatvė, ne skurdas, ne skausmas, bet pats žmogus.

Trukmė: 1 val. 45 min.

Organizatorius: VGTU Teatras studija „Palėpė“

PIRKTI BILIETUS

Premjera 2019 02 09

Pjesės autorius Aleksandr Galin
Iš rusų kalbos vertė Gintaras Grajauskas

Režisierius Povilas Gaidys
Scenografas, šviesų ir kostiumų dailininkas Artūras Šimonis
Kompozitorius Martynas Bialobžeskis
Vaizdo projekcijų autorius Donatas Ravaitis
Režisieriaus asistentas Vaidas Jočys

Vaidina:
Skvorcovas – Mikalojus Urbonas
Larisa, Skvorcovo žmona – Toma Gailiutė / Sigutė Gaudušytė
Viktoras, jų sūnus – Jonas Viršilas
Dolores – Simas Buziliauskas
Karina – Justina Vanžodytė
Marina – Agnė Skripkauskaitė

Užkadrinis balsas – Vaidas Jočys

Tai komedija, kurios autorius – gerai žinomas šiuolaikinis rusų dramaturgas, kino scenaristas Aleksandras Galinas (g. 1947 m.). Jo pjesės išverstos ir pastatytos daugiau nei dviejuose šimtuose pasaulio teatrų. A. Galinas yra populiariausių Rusijos dramaturgų dešimtuke.

Pjesės „Paradas“, parašytos 2015 m., veiksmas vyksta šių dienų Amsterdame. Kol už lango vyksta garsusis Amsterdamo gėjų paradas, viešbučio kambaryje kaktomuša susiduria du pasauliai: jaunas ir senas, būsimas ir besibaigiantis. Vienas lengvas, kitas sunkiasvoris. Vienas naivus ir patiklus, kitas patyręs ir brutalus. Jų laukia labai keista kova, kuri pasibaigia dar keisčiau.

„Paradas“ – tai komiška, bet ir liūdnoka istorija apie šiuolaikinio gyvenimo aktualijas ir grimasas, tėvų ir vaikų tarpusavio santykius, apie apsimestinio vyriškumo ir tikro žmogiškumo sankirtas.

Šios istorijos moralas labai paprastas: nepaisant jokių socialinių, ideologinių ar lytinių skirtumų, visi esame tiesiog žmonės. Ir jei norime išgyventi, turime priimti kitus tokius, kokie jie yra, nieko iš jų mainais nereikalaudami. Tai vienintelis iš tiesų svarbus dalykas gyvenime.

„Tai teatras – žaidimas, vaizduotės teritorija. Tegul žmonės juokiasi, džiaugiasi, o tie rimti dalykai, apie kuriuos kalbame, patys susiras kelią į žmonių protus ir širdis.“ Aleksandras Galinas

Į vakarinius spektaklius žiūrovai iki 14 m. neįleidžiami.

Apdovanojimai:
2019 m. Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje pelnė apdovanojimą už „Geriausią spektaklio scenografiją“ (scenografas Artūras Šimonis)

Foto: Algirdas Kubaitis

PIRKTI BILIETUS

Premjera 2019 05 17

Pjesės autorius Jean Anouilh
Iš prancūzų kalbos vertė Juozas Keliuotis

Režisierius Marius Pažereckas
Scenografas Rytis Veverskis
Kompozitorius Edvinas Vasiljevas
Kostiumų dailininkė Ana Romanova
Šviesų dailininkas Artūras Lepiochinas
Režisieriaus asistentas Vaidas Jočys

Vaidina:
Euridikė – Simona Šakinytė
Orfėjas – Jonas Baranauskas
Euridikės mama – Eglė Barauskaitė
Orfėjo tėvas – Kazimieras Žvinklys
Ponas Anri – Renata Idzelytė / Adomas Stančikas
Matijas  – Mikalojus Urbonas
Pasiuntinukas – Kęstutis Bručkus
Diulakas – Vaidas Jočys

Trukmė 2 val. 15 min. (su pertrauka)

„Jūs trokštate amžinybės, o jau po pirmojo bučinio pažaliuojate iš siaubo, nes miglotai jaučiate, jog tai neilgam. Priesaikos greit nublanksta. Tada jūs statotės namus, nes akmenys ilgiau išsilaiko; jūs gimdote vaiką, kaip kadaise kiti juos žudydavo, norėdami išsergėti meilę. Lengva širdimi jūs metate šio mažo nekalto kūdikio laimę į abejotiną mūšį, kad išliktų sveikas trapiausias pasaulyje dalykas – jūsų meilė, vyro ir moters meilė…“ J. Anouilh, „Euridikė“

Į vakarinius spektaklius žiūrovai iki 14 m. neįleidžiami.

Foto: Algirdas Kubaitis

PIRKTI BILIETUS

Premjera 2018 05 30

1 dalies farsas

Pagal Bertoldą Brechtą

Režisierius Elmārs Seņkovs
Dramaturgė Rasa Bugavičute-Pēce
Scenografas, šviesų ir kostiumų dailininkas Reinis Suhanovs
Kompozitorius Edgars Mākens
Vaizdo projekcijų autorius Rimas Sakalauskas
Režisieriaus asistentas Vaidas Jočys

Vaidina:
Mama Drąsa – Darius Meškauskas
Eilifas – Karolis Maiskis
Katrina – Justina Vanžodytė
Šveicerkasas – Donatas Švirėnas
Viršila – Liudas Vyšniauskas
Ivetė – Renata Idzelytė
Kapelionas – Vaidas Jočys
Pulkininkas – Aurimas Pintulis
Verbuotojai – Jonas Baranauskas, Liudas Vyšniauskas
Kariai – Karolis Maiskis, Donatas Švirėnas, Liudas Vyšniauskas, Aurimas Pintulis, Mikalojus Urbonas, Jonas Viršilas, Jonas Baranauskas, Linas Lukošius, Marius Pažereckas.

Trukmė 1 val. 30 min. (be pertraukos)

Bertoldas Brechtas (Bertold Brecht) (1898–1956) – vokiečių rašytojas, teatro kritikas, režisierius. Autorius pjesę „Motušė Kuraž ir jos vaikai“ rašyti pradėjo 1938 m., kai fašistinė Vokietija jau atvirai ruošėsi karui. Veiksmas vyksta XVII a., kai vyko Trisdešimties metų karas. Pagrindinė herojė Ana Firling, vadinama motuše Kuraž (pranc. „drąsa“), yra markitantė, t. y. maisto ir gėrimų pardavėja. Karas yra pagrindinis jos pajamų šaltinis. Motušė Kuraž taip pat yra motina, nenorinti, kad jos vaikai žūtų karo ugnyje. Tačiau motinystė ir karas – nesuderinami. Motušė Kuraž praranda savo vaikus…
Režisierius Elmārs Seņkovs (Latvija) naudojasi B. Brechto siužetu, suteikdamas spektakliui dokumentinį atspalvį ir priartindamas jį prie šiandieninės situacijos – o kartu ir išsaugodamas brechtišką dvasią ir jo kūrybos principus.

ĮSPĖJIMAS: spektaklio metu yra naudojami „Strobe“ žibintai, kurių poveikis gali turėti įtakos asmenims, sergantiems epilepsija. Apie 65 proc. asmenų, kurie serga epilepsija, vis dar gali būti neigiamai paveikti ties 10 iki 12 pliūpsnio per sekundę intervalais šviesos.

Spaudoje:
Klaipėdos dramos teatre Motušė Kuraž virto Mama Drąsa (www.menufaktura.lt)
Į sceną žengia „Mama Drąsa“: premjera publikai pažers staigmenų (www.diena.lt)
Pragariškas karo mechanizmas – spektaklyje „Mama Drąsa“ (www.ve.lt)
Spektaklio „Mama Drąsa“ premjera Klaipėdos dramos teatre (www.lrt.lt)  (16:02-18:56)
Spektaklio apie karo absurdą bendraautoriais tapo kariai (www.lrytas.lt)
Artistas šėliojo scenoje lyg visą gyvenimą laukęs belyčio monstro vaidmens (www.lrytas.lt)

Žiūrovai po trečio skambučio į salę griežtai neįleidžiami.

Spektaklis gali būti rodomas su titrais anglų kalba. Esant poreikiui, prašome kreiptis iš anksto: +370 659 07931

Foto: Algirdas Kubaitis

PIRKTI BILIETUS

Premjera 2017 05 12

2 dalių drama

Pjesės autorė Jaroslava Pulinovič
Iš rusų kalbos vertė Gintaras Grajauskas

Režisierius Povilas Gaidys
Scenografas, šviesų ir kostiumų dailininkas Artūras Šimonis
Kompozitorius Martynas Bialobžeskis
Režisieriaus asistentė Rasa Naujokienė

Vaidina:
Elzė Aleksandrova – Regina Šaltenytė
Vasilijus Ignatjevičius – Kęstutis Macijauskas
Olga – Renata Idzelytė
Viktoras – Donatas Švirėnas
Izabelė – Simona Šakinytė / Agnė Skripkauskaitė
Zinaida Michailovna – Nijolė Sabulytė / Nijolė Narijauskaitė
Taisija Petrovna – Irena Simonaitytė
Marina – Jolanta Puodėnaitė / Sigutė Gaudušytė
Daša – Toma Gailiutė

Trukmė 2 val. 40 min. (su pertrauka)

Jaroslava Pulinovič (gim. 1987 m.) jauna rusų dramaturgė, įvairiausių literatūrinių premijų laureate („Kartos balsas“, „Debiutas“, „Eurazija“, „Auksinė kaukė“ ir kt.). Ji turi savo stilių, jos pjesės parašytos tarsi vienu įkvėpimu – sąžiningai ir karštai. „Pulinovič – vitalinės jėgos dramaturgė, gyvenimo jėgos, kurią ji kaskart atranda savo personažuose. Iš esmės tai – pilnaverčio gyvenimo troškimas – juos ir paverčia herojais.“ – teigia rusų teatro kritikas Pavelas Rudnevas.

Pagal dramaturgės pjeses statomi spektakliai Anglijoje, JAV, Lenkijoje, Estijoje, Ukrainoje ir daugelyje teatrų Rusijoje.

„Elzės žemė“ – tai tikra istorija, kurią autorei papasakojo jos močiutė. Visi pjesės herojai turi savo prototipus. Tai jaudinantis pasakojimas apie žmonių gyvenimą ir santykius nedideliame Sibiro kaime. Pjesės herojė Elzė – Rusijos vokietė, patyrusi nelengvą gyvenimą karo ir pokario metais, sulaukusi 76-erių pirmą kartą įsimyli. Jos išrinktasis Vasilijus – šviesus žmogus, geografijos mokytojas, visą gyvenimą mokiniams pasakojęs apie jūras ir kalnus, bet pats taip niekada jų ir nematęs. Dabar jie turi vienas kitą ir svajoja kartu keliauti po pasaulį. Deja, viskas ne taip paprasta… Tai septyniasdešimtmečių Romeo ir Džuljetos istorija, atrodytų, neįtikėtina, bet reali.

2017 m. D. Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje spektaklis pelnė daugiausiai, net 4 apdovanojimus!  Spektaklis pelnė „Žiūrovų spektaklio“ apdovanojimą. Geriausiu scenografu pripažintas Artūras Šimonis; Renata Idzelytė pelnė „Geriausios atraplanės aktorės“ nominaciją; „Geriausiu režisieriumi“ pripažintas Povilas Gaidys.

© Algirdo KUBAIČIO nuotr.