Events

­

 

Eskizo pristatymas – gegužės 14 d. 16 val. Klaipėdos dramos teatro didžiojoje salėje.

 

 

Režisierius: Valentinas Masalskis
Kompozitorė: Nijolė Sinkevičiūtė
Scenografijos ir kostiumų dailininkė: Paulė Bocullaitė
Vaidina: Aistė Alksnytė, Karolina Kuzborska, Jūratė Martinaitytė, Samanta Pinaitytė

Trukmė 1 val. 15 min.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, IV k. vaidybos studentės kviečia į diplominį spektaklį pagal japonų dramaturgo Kunio Shimizu pjesę „Persirengimo kambarys“ .

Spektaklis „Persirengimo kambarys“ atskleidžia keturių jaunų moterų istorijas, kuriose jos išgyvena vienatvės, senėjimo, konkurencijos, nepasitikėjimo savimi problemas. Visos siekia savo didelių tikslų, kuria iliuzijas ir patiria jų griūtį, kovoja dėl pripažinimo, nuolat ruošiasi, trokšta būti dėmesio centre ir tiki, jog jau netrukus išaus jų šlovės valanda, visas pasaulis grius joms po kojomis, tačiau ilgainiui paaiškėja, jog pagrindinį vaidmenį šios moterys suvaidina tik savo pačių gyvenime. Ir savo vienatvėje.

Ar dažnai kalbi apie ateitį? Drįsti prognozuoti savo, kitų likimus? Tačiau…NEKALBĖK TO, KO NEŽINAI…

ĮĖJIMAS LAISVAS!

Organizatorius: VšĮ Taško teatras

PIRKTI BILIETUS

Premjera 2019 05 17

Autorius Jean Anouilh
Iš prancūzų k. vertė Juozas Keliuotis

Režisierius Marius Pažereckas
Scenografas Rytis Veverskis
Kompozitorius Edvinas Vasiljevas
Kostiumų dailininkė Ana Romanova
Šviesų dailininkas Artūras Lepiochinas

Vaidina:

Euridikė – Simona Šakinytė
Orfėjas – Jonas Baranauskas
Euridikės mama – Eglė Barauskaitė
Orfėjo tėvas – Kazimieras Žvinklys
Ponas Anri – Adomas Stančikas / Renata Idzelytė
Matijas / Pasiuntinukas – Kęstutis Bručkus / Mikalojus Urbonas
Diulakas – Vaidas Jočys

„Jūs trokštate amžinybės, o jau po pirmojo bučinio pažaliuojate iš siaubo, nes miglotai jaučiate, jog tai neilgam. Priesaikos greit nublanksta. Tada jūs statotės namus, nes akmenys ilgiau išsilaiko; jūs gimdote vaiką, kaip kadaise kiti juos žudydavo, norėdami išsergėti meilę. Lengva širdimi jūs metate šio mažo nekalto kūdikio laimę į abejotiną mūšį, kad išliktų sveikas trapiausias pasaulyje dalykas – jūsų meilė, vyro ir moters meilė…“ J. Anouilh, „Euridikė“

Į vakarinius spektaklius žiūrovai iki 14 m. neįleidžiami.

PIRKTI BILIETUS

Pagal Dorotos Masłowskos romaną

Režisierius, inscenizacijos autorius ir scenografas Grzegorz Jarzyna
Choreografė Paulina Przestrzelska
Kostiumų dailininkė Anna Axer Fijałkowska
Šviesų dailininkas Aleksandr Prowaliński
Kompozitoriai: Piotr Kurek, Krzysztof Kaliski
Ritmo (beat) kūrėjas Bartosz Kruczyński
Ritmo (beat) kūrėjas, DJ/VJ (spektaklio metu) Michał DJ B Olszański
Vokalinis paruošimas Arek RAS Sitarz
Garso režisierius Maciej Szymborski
Kinematografija Radek Ładczuk
Dekoracijų dizaineris Adrien Cognac
Animacija Julia Nędzyńska
Vaizdo montažo autoriai: Adrien Cognac, Piotr Czarnecki, Krzysztof Fischer, Wiktor Zmysłowski, Aleksandra Żwan
Iliustracijų autorius Maciej Chorąży
Režisieriaus asistentė Katarzyna Gawryś-Rodriguez

Vaidina:
Marcin Czarnik / Cezary Kosiński, Natalia Kalita,  Magdalena Kuta, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Agnieszka Podsiadlik, Aleksandra Popławska, Tomasz Tyndyk, Adam Woronowicz, Yacine Zmit, Agnieszka Żulewska, Michał DJ B Olszański

Spektaklis lenkų kalba su lietuviškais ir angliškais titrais.

Trukmė 2 val. 10 min.

Premjera 2019

Režisieriaus Grzegorzo Jarzynos parašytas spektaklio „Kiti žmonės“ scenarijus paremtas nuostabia hiphopo poema, kurią sukūrė viena svarbiausių lenkų jaunosios kartos rašytojų Dorota Masłowska, išgarsėjusi bestseleriais „Lenkų ir rusų karas po baltai raudona vėliava“, „Karalienės povas“, taip pat drama „Mums viskas gerai“ (bendras „TR Warszawa“ ir „Schaubühne Berlin“ projektas, 2009). Spektaklį „Kiti žmonės“ kūrė gausus menininkų kolektyvas: „TR Warszawa“ ansamblis, kompozitoriai, Varšuvoje įsikūrę hiphopo atlikėjai, dekoracijų dizaineriai, animatoriai, vaizdo menininkai.

Pagrindinis šios miesto antibaladės veikėjas gyvena Varšuvoje, smogu persigėrusiame metropolyje, kur karaliauja narkotikai ir pigus vynas. Mieste, masinančiame karjeristus ir nevykėlius, menininkus ir įmonių darbuotojus, studentus ir prekybininkus, žadančius netikrą laimę ir suklastotą sėkmę. Spektaklyje kalbama apie vėlyvąjį kapitalizmą ir jo sukeltas problemas: ekonominę ir socialinę nelygybę, jaunosios kartos nusivylimą, kerojantį nacionalizmą. Tai istorija apie apmirusią, susiskaldžiusią bendruomenę, kur kunkuliuoja prietarai ir vidinė neapykanta.

Ar galima peržengti klasių ribas, ištrūkti iš informacijos burbulo ir suprasti Kitus – kitaip mąstančius, besilaikančius kitų vertybių, kalbančius kita kalba, turinčius kitokį skonį? Ar, be prieigos prie interneto, kažkas mus dar sieja?

 Metai po metų jis vis mažiau ir mažiau supranta Varšuvą.

Kadaise tai buvo jo miestas, šiandien tai visai kitas miestas su kitais žmonėmis, kuriuos jam sunkiai sekasi pamilti.

PIRKTI BILIETUS

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
„Deep strings“ (Vokietija): Anne-Christin Schwarz  (vokalas, violončelė), Stephan Braun (violončelė, elektronika)

Trukmė 1 val. 15 min.

„Deep strings“ – tai duetas, kurį sudaro Anne-Christin Schwarz ir Stephanas Braunas. Iš Rytų Vokietijos kilę muzikai susitiko Belvederio muzikos gimnazijoje Veimare. Nuo 2000-ųjų jie kartu kuria savo unikalų garsų pasaulį ir intriguoja publiką stulbinamu laiko pojūčiu, kerinčiu virtuoziškumu, nuostabiu balsu ir neregėtomis griežimo violončele technikomis. „Deep strings“ kuriama muzika – tai nepakartojamas ritmų, melodijų, lyrinių šansonų tekstų, virtuozinių improvizacijų ir lotynų muzikos mišinys.

2004 m. duetas pelnė pirmąją premiją Berlyno džiazo ir bliuzo apdovanojimuose. Dalyvavo daugelyje Europos džiazo ir klasikinės muzikos festivalių, kaip antai Dramklifo muzikos festivalis Airijoje, „Vivacello“ Maskvoje, Baltijos jūros džiazo festivalis, „Jazzrallye“ Diuseldorfe, Meklenburgo-Pomeranijos festivalis, bendradarbiavo su įvairių žanrų atlikėjais ir ansambliais, tarp jų su Stingo ilgamečiu bendražygiu perkusininku Rhani Krija, „Camerata Hamburg“, Leipcigo „Gewandhaus“ choru, Vogler ir Amaryllis styginių kvartetais.

2012 m. išleido debiutinę kompaktinę plokštelę „Façon“ („NRW Records“). Čia tarsi nesvarumo būklės apimti Berlyno menininkai sklendžia kiaurai sienas tarp žanrų, laisvai bendrauja skirtingais stiliais ir kalbomis. Įkvėpti Ray’aus Charleso standarto „You don’t know me“, vokišką Manfredo Krugo dainą „Wenn du schläfst“ jie išverčia į prancūzų kalbą, iš garsų nuaudžia įspūdingą uždangą Jobimo „Corcovado“ paplūdimio scenai, akustiškai reinterpretuoja MC Solaaro įžūlų repavimą „Victime de la mode“ ir net pateikia berlynietišką tango versiją.

Pagrindiniai dueto įkvėpimo šaltiniai yra gyvenimas ir meilė – arba meilė gyvenimui. Jie plėtoja savo muzikines idėjas keliaudami per skirtingas šalis bei stilius su įvairiais pakeleivingais ansambliais. Pasinerkite į spalvingą violončelės garsų pasaulį, kuriamą iš elektroniškai apdorotų skambesių ir perkusinių elementų. Savo koncertuose „Deep Strings“ stebina spontaniškumu ir improvizacijomis. Kiekvienas pasirodymas – kaskart vis nauja kelionė!

Tarptautiniame Klaipėdos violončelės festivalyje duetas pirmąsyk atliks savo kompozicijas su Klaipėdos kameriniu orkestru.

Organizatorius: Klaipėdos koncertų salė