2018.03.27-04.10

Vilijos Paulauskaitės fotografijų ekspozicija: Teatro užkulisiai 

Ar Jums yra buvę, kad paslapčia svarstėte, kas tvarko aktorių kostiumus, kaip atrodo žmonės, kurie ruošia spektakliui sceną, ir koks yra tas teatro pasaulis, kurio žiūrovas nemato? Jeigu Jūsų atsakymas taip, tai noriu su Jumis akies krašteliu žvilgtelėti, kas slepiasi už teatro sienų.

Esu Vilija Paulauskaitė, 21 metų studentė, mokausi Klaipėdos Socialinių mokslų kolegijoje.

Nuo pat paauglystės mane traukė menas, kūryba. Lankiau pantomimos būrelį, galiausiai grupė iširo. Bet visą laiką su manim buvo vaizdas ir nuotraukos. Atsimenu, kai nuo pat mažens vartydavau žurnalus, visada turėdavau nuotraukoms sugalvoti istorijas. Net neskaitydavau, ką rašo, man visada svarbiausios buvo nuotraukos. Dar ir dabar tikiu, kad vaizdas yra įtikinamesnis negu žodžiai.

Su vaizdu atsirado ir teatras. Net pati to nesuvokdama pirmame kurse dėstytojo Algirdo Guzausko įkvėpta pradėjau savanoriauti Klaipėdos dramos teatre. Mane labiausiai pakerėjo vizualus teatro vaizdas. Man ten buvo jauku.

2016 metais įsidarbinau Klaipėdos dramos teatre rūbinėje ir pirmą kartą turėjau progą pažinti dramos teatrą ne tik išoriškai, bet ir iš vidaus. Galiu drąsiai sakyti, kad buvau apkerėta žmonių darbo teatre. Čia nėra tokio pasakymo, kad dirbti per vėlu arba per anksti. Taip pat nesvarbu, kad savaitgalis. Tu tiesiog gyveni teatru. Bet rūbinės darbas varžė mano kūrybinį potencialą ir norėjosi vis kažko daugiau. Taip kilo mintis ir apie parodą.
Galiausiai dramos teatre dirbti nustojau, bet nuo jo ir nepabėgau. Supratau, kad noriu fotografuoti čia dirbančius žmones. Norėjosi, kad į juos būtų atkreiptas dėmesys. Taip, jie paprasti žmonės, savo sričių profesionalai, bet ir jie turi savo istorijas, kurias galima papasakoti vaizdu.

Fotografuodama teatro darbuotojus pastebėjau, kad jų darbas jau yra kaip teatras – su savo nuotaikomis, charakteriu. Nuotraukos kuria istoriją, bet kiekvienas priima ją savaip. Vienas gali įžvelgti liūdesį, kitas džiaugsmą, o dar kitas rimtį. Bet kokiu atveju, tik pats darbuotojas žinos, ką tuo metu jautė ir išgyveno, kaip jaučiasi darbe ir ką galvojo.

Tikiuosi, šios fotografijos padės tikėti teatru, jo darbu ir jame puoselėjamu noru Jums parodyti geriausią rezultatą.

 

2018.04.18 – 05.09 

Paroda „Atkurta tapatybė“

Daiva Dašenkovienė gimė 1972m. Šilalėje. Klaipėdos Universitete baigė dailės studijų Krypties vizualiųjų menų programą ir jai buvo suteiktas dailės bakalauro kvalifikacijos laipsnis. Šiuo metu dirba Klaipėdos Dramos Teatre dailininke-dekoratore.

Bendros parodos:
2012m. Jono Gižo etnografinėje sodyboje, Drevernoje, jungtinė plenero paroda, or-ganizuojama prof.L.Julijono Jankaus.
2013m.Klaipėdos Universiteto Menų fakulteto jungtinė paroda Gargždų krašto muziejuje.

Personalinės parodos:
2015m.lapkričio mėn.paroda „Žmogaus egzistenciniai matmenys laike ir erdvėje“Šilalės rajono savivaldybės bibliotekoje.
2016m.kovo mėn.paroda „Žmogaus egzistenciniai matmenys laike ir erdvėje Pagėgių savivaldybės viešojoje bibliotekoje.
2016m.rugsėjo mėn.paroda“Nuostabos galia“ Pagėgių savivaldybės viešojoje Bibliotekoje.
2016m.spalio mėn.paroda „Akimirka kasdienybei“ Pagėgių savivaldybės Žukų Bibliotekoje.
2016m.lapkričio mėn.paroda „Formos daiktiškumas“ Pagėgių savivaldybės Lumpėnų bibliotekoje.
2017m.kovo mėn.paroda „Tikrovės iliuzija“ Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje.

Parodoje „Atkurta tapatybė“ menininkė siekia objektyvaus turinio, atviro žvilgsnio į paprasčiausią ir bendriausią tiesą-savęs atkūrimą, savojo pasaulio susigrąžinimą ir įsibuvimą į jį. Laisvai, aiškiai ir paprastai. Mes kiekvienas kuriame savo kalbą, nes stengiamės išsakyti savo unikalų pasaulio regėjimą. Savo tapatumą galime pajusti tik būdami patys savimi, tik galėdami išvysti save tokius, kokie esame šiame pasaulyje. Galų gale suvokti savosios tapatybės tautiškumą, kuris yra randamas, lukštenamas ir skleidžiamas iš savęs, iš pirmo tekančio saulės spindulio, iš paukščio skrydžio, iš debesų vasaros danguje.  Tapatybės tautiškumas atrandamas mūsų kūryboje, mūsų kasdienybėje, mūsų atkakliame buvime čia ir dabar. Autorė toliau plėtoja laiko ir erdvės sampratą žmogiškojoje būtyje.
„Pasirinkta tema ypač aktuali šiuolaikinio gyvenimo, kasdienybės kontekste, kur mūsų sampratas apie erdvę ir laiką radikaliai keičia sparčiai besivystančios technologijos, vartotojiško gyvenimo tempas, globalaus ir virtualaus gyvenimo modeliai, kaip tik todėl autorės pasirinkta tema ir su ja susijusios problemos tiriamos gana naujos filosofijos srities-kasdienybės filosofijos-lauke, kur pagrindiniai žmogaus egzistenciniai parametrai {materialūs ir dvasiniai}, tokie kaip erdvė ir laikas reikalauja kritinės refleksijos, į dialogą įtraukiančios filosofijos, meno, mokslo, religijos, politikos atstovus. Autorės pasirinkta tema yra sudėtinga ir originali, todėl jos atskleidimas, pasirinkus tinkamą prieigą {analizuojant A.Maceinos, A.Šliogerio, F.Dostojevskio, H.Bergsono, A.Šopenhauerio filosofines idėjas, susijusias su erdvės ir laiko konceptų samprata}, pasitelkiant tapybos išraiškos priemones, bei įtraukiant asmeninę autorės patirtį, įvairias įžvalgas, pamąstymus, kurios praturtina ir suteikia sodrumo, yra didelis šio darbo privalumas.“

Įvykusios parodos:
2017.09.27 – 10.18 Monika Jakimauskaitė. Paroda Juoda / Balta