Paroda 2019 08 20 – 10 31

PERSONAŽAI

ARTŪRAS OSTRIANICA

Gimė 1976 metais Klaipėdoje. Fotografija pradėjo domėtis anksti, jau mokykloje lankė fotografų būrelį. Netrukus pomėgis peraugo į tikrą aistrą. Vėliau Artūras žinias gilino ir įgūdžių sėmėsi Meno mokykloje. Ten išmoko žvelgti į esmę ir parodyti žmogų visapusiškai.

Daug eksperimentavo dirbdamas su juostine fotografija, dalyvavo įvairiose parodose. Viena iš jų – fotografijos projektas „Kiti“, kuriuo siekiama praplėsti tradicinės fotografijos ribas, atkreipti dėmesį į gretutinius uostamiesčio fotografijos reiškinius, suteikiant naujų impulsų ar ryškesnių korekcijų nusistovėjusiai Klaipėdos fotografijos sampratai. Fotografuojant buvo naudojama pinhole (angl.) technika. Pinhole (lot. camera obscura, išvertus į lietuvių kalbą – tamsus kambarys) technika žinoma dar nuo senovės laikų. Pirmasis apie ją užsiminė kinų filosofas Mo-Ti (gyvenęs V amžiuje prieš Kristų). Vėliau apie tai rašė Aristotelis, Leonardas da Vinčis, daugelis kitų žinomų mokslininkų ir astronomų.

Camera obscura – pro mažą skylutę įsiskverbianti šviesa ant visiškai tamsios patalpos sienos projektuoja apverstą vaizdą. Taip buvo atrastas fotografavimo būdas.

Artūro Ostrianicos darbai buvo pristatyti Kaune, „Fluxus ministerijoje“ vykusiame projekte „Opusas“.

2018 metų projekto „Ypatingieji kitokie“ tikslas – parodyti autizmo sindromą turinčius vaikus, užfiksuoti jų gyvenimo akimirkas. Juk jiems nesvetimos visos žmogiškos emocijos, išgyvenimai, tik kartais jų būna per daug ir per stiprių.

Menininkas prioritetu laiko portretinę fotografiją, fotografuodamas neskirsto žmonių į „tinkamus“ ir „nelabai tinkamus“. Anot jo, kiekvienas esame savitas, kitoks, ir tai galima puikiai parodyti nuotraukose. Svarbiausia – įamžinti emociją, kuri leistų perskaityti dalelę žmogaus gyvenimo istorijos.